Премини към съдържание

Проблем с алармата на Лансър 2008


vpashev

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Собственик съм на Лансър 1,8 MIVEC, закупен от Дарс ауто Бургас. Искам да Ви помоля, ако някой е имал сходен на моя проблем да пише. А той е следния. Тъй като карам служебен автомобил и не използвам моя еждневно си ми умря акумулатора и си купих нов. Пък и на оригиналния си му идваше времето. Поставяйки новия акумулатор алармата ми престана да работи и по-точно първоначално при закачането изписуква като да се е активирала, от дистанционното на ключа отключвам и заключвам, но при отваряне на вратата тя започва да пищи. Датчиците за удар работеха. След като откачих и закачих клемите повторно, вече успявах да отворя врата без да се активира сирената, но бих казал, че в момента аларма нямам. Четох из другите теми за Модули на Gemini и т.н., но при мен не откривам изобщо външен модул, нито някъде под капака, нито при предпазилите в ляво от волана. От алармаджии разбирам, че било възможно алармата да е заложена в бордкомпютъра на колата (не знам дали е възможно) и след като е била без захранване дълго време да се е изгубила паметта й (също не знам дали е възможно). Факт е, че в момента имам само централно заключване. Моля Ви , ако някой е имал такъв проблем да сподели опит. Благодаря Ви предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш там където са ти сложили алармата? Фабрична аларма няма, има само имобилайзер, така че питай твоя дилър къде ги карат да слагат аларми и ходи да ти я оправят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш там където са ти сложили алармата? Фабрична аларма няма, има само имобилайзер, така че питай твоя дилър къде ги карат да слагат аларми и ходи да ти я оправят.

Проблема е, че съм от Велико Търново, а алармата е слагана в Бургас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...