Премини към съдържание

МР 3,2 2001 свети лампа ABS


Препоръчано мнение

Здравейте.От 3 месеца ми свети лампата на АБС ,ходих два пъти на диагностика,казаха датчик на предно ляво колело давал на късо.Смених го тоя датчик с друг (втора ръка от същия джип,от предното ляво колело) и същото положение-давало късо.Мерих с мултицет датчика-няма късо,мерих от буксата на датчика към АБС(при изключен датчик)-няма късо.Майсторите в Г.Оряховица станаха много големи майстори и никой не иска да се занимава.За всяко нещо големи молби и кандърми и вече се замислям дали не трябва да си купя някаква диагностика.Ако някой може да даде идея каде да търся проблема да помага.Предварително БЛГ !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От 3 месеца ми свети лампата на АБС ,ходих два пъти на диагностика,казаха датчик на предно ляво колело давал на късо.Смених го тоя датчик с друг (втора ръка от същия джип,от предното ляво колело) и същото положение-давало късо.Мерих с мултицет датчика-няма късо,мерих от буксата на датчика към АБС(при изключен датчик)-няма късо.Майсторите в Г.Оряховица станаха много големи майстори и никой не иска да се занимава.За всяко нещо големи молби и кандърми и вече се замислям дали не трябва да си купя някаква диагностика.Ако някой може да даде идея каде да търся проблема да помага.Предварително БЛГ !

.......а какво дава като няма късо?датчика е около 30 ома, ако дава безкрайно, най вероятно е прекъснат кабела......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес измерих съпротивлението на дясното колело на датчика и на кабела и са същите като на лявото.Няма прекъснато ,няма и късо.Стигнах до буксата,от кадето кабелите продължават и влизат в купето,някаде зад жапките.Направи ми впечатление,че между два от кабелите на левия и десния датчик има късо съединение,но не можах да разбера дали това не е например обща маса.Кабелите са бял със синя линия и червен със синя линия.Между другите два кабела няма връзка.Утре търсенето продължава.Ако някой е ровил толкова на дълбоко,МОЛЯ да помага.Преварително БЛГ!

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката на три пъти каза-късо съединение на предно ляво колело.След смяната на датчика-също.Затова за сравнение измерих паказанията на предното дясно колело и показанията са същите като на лявото като съпротивление.Няма късо съединение.Затова проследих кабелите и стигнах до купето,кадето влизат зад двете жабки,но не ми остана време да продължа.Запачвам да си мисля,че някаде там е компа на АВС-са.Има ли такова нещо там и възможно ли е проблема да е в него?Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май открих проблема на АВС-са.Оказа се,че липсва гривната на предното ляво колело и от тук слева въпроса как по дяволите тая гривна е напуснала заведението ? И ще трябва ли,след като сложа другата гривна или новото каре да ходя на диагностика за чистене на грешка ? Ако някой колега има идея ще съм благодарен да сподели . Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав ! Смених карето с ново,което е с гривна,изминах няколко метра и лампата изгасна,а АБС-са заработи.Благодаря на всички,които се включиха със савети и мнения !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...