Премини към съдържание

И още една Каризма :)


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Аз съм млад шофьор и това ми е първия собсвен автомобил. Мога да кажа, че вече съм ФЕН! Двигателят е 1.6 16v , на 140 000 км.

Само едно ме обърква! По документи и дават разход 7,4 / 100 , а според това, което отчитам за сега се получава около 5.

Това нормално ли е ? :icon_clap: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз съм млад шофьор и това ми е първия собсвен автомобил. Мога да кажа, че вече съм ФЕН! Двигателят е 1.6 16v , на 140 000 км.

Само едно ме обърква! По документи и дават разход 7,4 / 100 , а според това, което отчитам за сега се получава около 5.

Това нормално ли е ? :icon_clap: :mitsu-smiley:

 

 

Аз преди карах такава и минималният разход който успях да направя е 6/100, но това е трудно да се спази на практика. Осреднен за дълъг период от време (около 4 години, 70 000км) е именно около 7.5/100...

 

Може би като млад водач караш леко, но като я понастъпиш и гаранция че ще скочи...

 

При всички положения разхода е функция на много променливи - скорост, ускорение, гуми, наклон, температура, надморска височина, състав на горивото, състояние на запалителната и горивната система, маса на багажа и водача... И е трудно да се правят сравнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...