Премини към съдържание

Странно цъкане от към жабката


badcookie666

Препоръчано мнение

Колеги бърз въпрос , сутринта на 13.02 запалих количката след 20-30 секунди започна силно цъкане откъм жабката :) ( бомба ) ръчках всички бутони и установих , че като натисна копчето да върти въздуха в купето цъкането спира. Изключа ли го пак почва и се чува как нещо шумоли там хахах дали не е проблем с радиаторчето на парното което го имам :D винаги е било на 6 перфект. Жичкаджия ли да търся или сам да се боря?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бърз въпрос , сутринта на 13.02 запалих количката след 20-30 секунди започна силно цъкане откъм жабката :) ( бомба ) ръчках всички бутони и установих , че като натисна копчето да върти въздуха в купето цъкането спира. Изключа ли го пак почва и се чува как нещо шумоли там хахах дали не е проблем с радиаторчето на парното което го имам :D винаги е било на 6 перфект. Жичкаджия ли да търся или сам да се боря?

.........проблема ти се казва air flow damper motor,т.е. моторчето което управлява клапата за топло/студено.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото , следва смяна или така да си държа бутона включен и да си карам хаха :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш жабката и в ляво от долната страна се намира това моторче.Лесно се сваля,протягаш ръката и го стигаш.Откача се от една метална джажа която отговаря за отварянето и затварянето на клапата.Самото моторче е около 5 на 5 см не търсиш нещо голямо,просто нямам снимки.След като го свалиш се качваш у вас и предварително си приготви (каноколит локтайт зелен ) и обезмаслител.Разглобяваш го като премахнеш 4 болта.Вътре е като часовников механизъм,единия кръг ще има отчупен зъб които е от пластмаса,бял.Във една чаша слагаш отчупеното зъбче със кръга и обезмаслителя за около 5 минути.Изплакваш ги внимателно,подсушаваш.След което взимаш малко памук 3-4 нишки,слагаш между двете части (като оставяш да стърчи малко) и капваш каноколита,залепяш частите и със клечка за зъби заглаждаш напоените краища на памука.Оставяш да изсъхнат и ако има грапавини,ги премахваш със една пиличка.Сглобяваш моторчето и си свиркаш.Така си оправих предния галант 4 години не мръдна.

Редактирано от Fosil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много ми помагаш благодаря ти много , но кога ще имам време да го оправя не се знае :). Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...