Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте!

Не отдавна си купих Лансер-а, но още от преди съм искал автомобила ми да е 4х4. От скоро ми влезе една муха в главата за Outlander I и след ровене из темите имам 2-3 въпроса:

1. Автоматичната скоростна кутия надеждна ли е, каква е подръжката?

2. Има ли екземпляри с круиз контрол и ако няма може ли да приспособи и кой може да го направи?

3. Има ли някакви по сериозни проблеми с 4х4-то?

Благодаря! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Аутлендър 1 споделя същото шаси като на Лансера който караш или по-скоро на Лансер Ево, и има същото задвижване от механична гледна точка, автоматичните кутии са добри и надеждни, както и 4х4 системата, хубаво е да се обърне внимание дали колата е обута с 4 еднакви гуми, и при движение да се ослушате за звук на лагер или диференциал, ако случайно има износени части по някой от дифовете. Често срещано е да има проблемни ламбда сензори, те са 4 и са скъпи, може да иска и 4 на веднъж да се сменят, управляващ блок за перките на охлаждащата система, ако се въртят още при студен двигател, външните накрайници на кормилната рейка, и тампони по окачването отзад са също често срещани ремонти. Общо взето това, иначе колата е супер и е една от рядко срещаните истински 4х4 от тези години, не е проходим офроудър но е много кеф да се кара по сняг и кал, 50/50 задвижване преден и заден мост постоянно.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Аутлендър 1 споделя същото шаси като на Лансера който караш или по-скоро на Лансер Ево, и има същото задвижване от механична гледна точка, автоматичните кутии са добри и надеждни, както и 4х4 системата, хубаво е да се обърне внимание дали колата е обута с 4 еднакви гуми, и при движение да се ослушате за звук на лагер или диференциал, ако случайно има износени части по някой от дифовете. Често срещано е да има проблемни ламбда сензори, те са 4 и са скъпи, може да иска и 4 на веднъж да се сменят, управляващ блок за перките на охлаждащата система, ако се въртят още при студен двигател, външните накрайници на кормилната рейка, и тампони по окачването отзад са също често срещани ремонти. Общо взето това, иначе колата е супер и е една от рядко срещаните истински 4х4 от тези години, не е проходим офроудър но е много кеф да се кара по сняг и кал, 50/50 задвижване преден и заден мост постоянно.

Успех

Благодаря за отговора! :icon_thumbup:

Повечето от изброеното мисля, че ще усетя, но как да разбера ламбда сензорите дали са наред? Нищо не каза за круиз-а? :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нередно със сензорите чек енджин лампата ще свети, правите диагностика и ако се окаже грешка с някой сензор искаш сериозна отстъпка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нередно със сензорите чек енджин лампата ще свети, правите диагностика и ако се окаже грешка с някой сензор искаш сериозна отстъпка :)

А ако колата е с газова може пак да свети чека, тогава задължително трябва да се провери на компютър за да се разбере дали е от газовата или има проблем. Знаеш ли каква грешка изписва ако е от ламбда сондата? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не помня каква беше грешката, със сигурност има тема подобна в раздел Паджеро Аутлендър и освен ако там има нещо споменато. Потърси в този раздел започната от мен тема и мисля че съм писал кодовете, това беше около Октомври/Ноември 2011. Ти можеш да направиш диагностика и да си провериш в нета в случай че лампата свети. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...