Премини към съдържание

Питане относно колт 1.3 75 к.с


Jivkoz

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам няколко проблема с моя колт. Двигатела е 4г13 и смятам да почна от самото начало. Имаше някакво прекъсване в ниските обороти и при рязко подаване на газ, оказа се, че харчи масло и един познат майстор каза, че мотора не е прегряван и може да смени гумичките на клапаните за 150 лева, директно сегментите за 450 или само да заличи за известно време проблема. Казах му да смени гумичките и да видим какво ще се получи. Върна ми колата платих му, но забелязах странно тракане в клапаните, все едно без масло карам, изръчках колта 2-3 пъти и пак почна така да придърпва, отидох при него, той извади свещите 1 по 1 и намали разстоянието между пластинката и самата свещ и се оправи проблема. До преди да я изръчкам пак веднъж дваж и пак да ми дръпне масалце. (под ръчкане имам предвид 1 - 40, 2 - 60, 30 - 80) Та сега се чудя дали пак да ходя при този майстор или да ме посъветвате с нещо или не знам и аз. Също така като намалям колата трепери докато не спра напълно, а на празен ход на място падат оборотите и пак се вдигат през 10на секунди, а като я задържа на около 2 хиляди оборота препуква все едно е анти лаг.

 

П.С кабелите на свещите и дистрибуторната капачка са нови.

 

 

Мерси предварително за мненията и надявам се съм написал разбираемо проблема :rulez: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени и свещите ако не си ги сменял, и то не с каквито дойде. Има ли газово на колата? Грешки дава ли ти някакви? Клапаните тракат ли още? може майстора да не е спазил хлабините при реглажа...

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени и свещите ако не си ги сменял, и то не с каквито дойде. Има ли газово на колата? Грешки дава ли ти някакви? Клапаните тракат ли още? може майстора да не е спазил хлабините при реглажа...

 

 

Колата не е на газ, за грешки - сам не мога да ги проверя, клапаните си тракат и масло си харчи. Дали е възможно ако не са регулирани добре да си дърпа масалце и нарочно да са направени така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като вложките са сменени...не би трябвало да дърпа повече масло от там...А клапаните ако не са регулирани добре, мотора няма да е в кондиция просто....Грешките може и да може сам да ги четеш, ако колта е V-та генерация (95-2003г). Въпроса ми беше дали ти свети чек-енджин иконата на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...