Премини към съдържание

Паджеро 3,2 2001г проблем,след смяна на скъсана верига


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.След смяна на веригата джипа запали в началото с малко прекъсване,но след известно време се стабилизира.На следващея ден реших да го изпробвам на ход.В началото тръгна добре,но като че ли нямаше тая мощност като преди и след още 200-300 метра започна ту да забива ,ту да се отпушва и след още малко светна чека.Изгасих го и отново го запалих,но вече част от лампите на таблото не светеха/чека свети/ и след малко изгасна и повече не можах да го запаля.Моля за помощ,ако някой има идея какво може да е станало ще съм много благодарен . Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.След смяна на веригата джипа запали в началото с малко прекъсване,но след известно време се стабилизира.На следващея ден реших да го изпробвам на ход.В началото тръгна добре,но като че ли нямаше тая мощност като преди и след още 200-300 метра започна ту да забива ,ту да се отпушва и след още малко светна чека.Изгасих го и отново го запалих,но вече част от лампите на таблото не светеха/чека свети/ и след малко изгасна и повече не можах да го запаля.Моля за помощ,ако някой има идея какво може да е станало ще съм много благодарен . Поздрави !

....счупен датчик на кол. вал,който по принцип седи на помпата, така че когато сте отваряли мотора,спомнете си дали веригата при скъсването й ,не е помлял я него, я тоналното колело.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здавей колега!Благодаря за бързият отговор.Много съм притеснен,затова бързам да пиша.Имам снимки на разглобения двигател,но никаде нямаше нищо счупено.На помпата има два датчика:единият е отгоре ,другият е отдолу и тоя който е отдолу при разглобяването ми се стори,че беше с изтръгнати кабели защато буксата си беше на мястото но кабелите висяха надолу.Вчера,когато изгасна тия кабели отново бяха се извадили .Не съм сигурен дали сами са се извадили или аз,когато рових да търся прекъснатия кабел към генератора предната вечер съм им помогнал.Въпросът ми е за тоя датчик ли става дума и възможно ли е пли сглобяването да завил по-дълаг болт през капака на ангренажа и да съм го повредил?И ако не е той,каде да го търся?Ако ти изпратя снимките на отворения ангренаж,ще може ли да кажеш дали всичко изглежда наред,защото когато закопчах веригата няколко пъти превъртях мотора на ръка и всичко си беше добре? Предварително благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ги оправя,но те са толкова вдървени,че незнам как ще стане това и дали направо да не ги сменя,но не знам каде да търся нови и дали се предлагат по магазините.Работата е там,че джипката изобщо не мъцва да припали.Не ми светва лампата за подгряване и не ходи напрежение до шината на свещите,а и още няколко лапи около нея не светват.Имам чувството,че проблема е ел.и проверих предпазителите под волана и другите над лявата гума и всичките са изправни.Ако имате идеи -давайте,че аз вече не мога да мисля.Благодаря на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се изгорял предпазител на компа.След това го подкарах и установих,че двигателя прекъсва от 1000 до около 1500 оборота.На тихи и високи обороти работи добре,но пак светна чека,а след смяната на предпазитела не светеше.Светна когато тръгнах по асвалта и вдигна оборотите над 1000.Също ми се струва,че в нестабилните обороти започва да пуши.Моля дайте мнения.Блг !

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се изгорял предпазител на компа.След това го подкарах и установих,че двигателя прекъсва от 1000 до около 1500 оборота.На тихи и високи обороти работи добре,но пак светна чека,а след смяната на предпазитела не светеше.Светна когато тръгнах по асвалта и вдигна оборотите над 1000.Също ми се струва,че в нестабилните обороти започва да пуши.Моля дайте мнения.Блг !

Запуших егр-а и чека изгасна.С плавно подаване на газта от 1000 до 1200 оборота тресе и след кото продължа да натискам педала се изфорсира до към 3000 оборота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая сагата приключи.Оказа се ,че съм объркал два вакуума.Благодаря на всички колеги,които се включиха със савети!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...