Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Колеги!!

Имам малък проблем. Опитвам се да си облепя пластмасите на колата с Карбоново фолио. Всичко е ОК, но не мога да се справя със вдлъбнатите части. В смисъл такъв - нагрявам, нагрявам, фолиото се разтяга едва едва(голяма мъка) и накрая не иска да се залепи и се свива, а като изстине става твърдо като мушама, найлон; ПРОВЕРИХ ГО ЛЕПИ СИ, пробвах пак и пак същия цирк (нагрявам нагрявам то се разтяга както искам и накрая пак не иска да се залепи. Дай те съвет трябва ли да мина вдлъбнатините с някакво лепило или да сменя фолиото ( фолиото е обикновено карбоново сиво за 10 лв метъра).

БЛАГОДАРЯ ВИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като си решил да правиш детайли от купето с карбоново фолио е трябвало да си вземеш истинско такова на 3М, което при нагряване става еластично и приляга по формата на детайла. Има защо метъра да е по 70лв ( поне толкова беше преди година и нещо). Успех с монтажа.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като си решил да правиш детайли от купето с карбоново фолио е трябвало да си вземеш истинско такова на 3М, което при нагряване става еластично и приляга по формата на детайла. Има защо метъра да е по 70лв ( поне толкова беше преди година и нещо). Успех с монтажа.

Колега и това става еластично при награвяне просто не иска за залепне като се нагрее, а като изтине се свива става твърдо и се напуква. За 3М знам че е най-доброто. Просто не знам дали няма да се получи същият проблем, та само ще се набутам с пари. Затова питам за мнения. А и има фолиа 3Д Дишащи за по 30лв - дали ще свършат работа и трябвали да мажа пластмасите с лепило или нещо друго че да залепне фолиото по хубаво.

ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и това става еластично при награвяне просто не иска за залепне като се нагрее, а като изтине се свива става твърдо и се напуква. За 3М знам че е най-доброто. Просто не знам дали няма да се получи същият проблем, та само ще се набутам с пари. Затова питам за мнения. А и има фолиа 3Д Дишащи за по 30лв - дали ще свършат работа и трябвали да мажа пластмасите с лепило или нещо друго че да залепне фолиото по хубаво.

ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ

Преди време си обновяввах компютърната мишка и цялата я бях направил все едно е от карбон. Не съм пробвал с друго фолио освен на 3М- взех едно малко парче разглобих си мишката на съставни части, почистих хубаво със спирт ( не посмях да пробвам с друго ,че да не стане фал,че пластмасата много афиф ми се видя) и внимателно с нагряване я облепих, като не съм слагал допълнително лепило. Важно е да са чисти и обезмаслени повърхностите иначе се отлепя фолиото.После я ползвах още 1 година преди да си купя друга и фолиото не се бе разлепило грам. Ако беше от Пловдив щях да ти дам да пробваш с останалото ми парче какво ще стане (има за една дръжка). Може да погледнеш и този линк: монтаж на фолио дано да ти е полезен .

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , трябва да се сложи праймер, мисля че на 3М имат и се води с №94. Първо леко намазваш от него на вдлъбнатините и после лепиш. Много трябва да внимаваш да не го прегрееш. Но тоя праймер струва около 30 лв и е едно бурканче около 200 мл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ!

Благодаря за съветите. Справих се, Доволен съм от резултата, а относно Праймера никъде не намерих (освен в интернет) такова каквото търсех, та взех Боди Праймер.

БЛАГОДАРЯ ОТНОВО

:mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) има и други марки фолио, които са на по-хубави цени и доста по-добри като качества. Лично аз не харесвам скъпото на 3М. Хубаво е, че си го залепил, но ще напиша няколко реда и за други мераклии :) Всяко фолио има памет, което ще рече че има възможност да се разпъва до определен стадий, после като го нагрееш се свива и става все едно не си го разпъвал (затова внимателно с топлия въздух). Преди да се залепи което и да било фолио трябва хубаво да се обезмасли детайлът не се лъжи че продават нещо специално :) всичко е търговски трик - така че със спирт или чист бензин си става екстсра. Ако детайлът е свален - на гърба може да се намаже с едно лепилце о така никога няма да се отвори и разлепи, а другият вариант е с пистолета да бъде нагрято до разстапяне. Всяко фолио има начин на залепяне някои от фолиата са с каналчета отдолу, други са със сферички, трети са без нищо. Това на 3М скъпото е доста дебело - става и за предпазване от надиране. Но като цена и качество Орафол си е екстра. НЕ ПРЪСКАЙТЕ С ВОДА преди лепенето и при нагряване внимавайте, както е писал горе колегата да не го прегорите - тогава фолиото губи своята еластичност и не се залепя добре, ако изобщо би могло да се залепи. Аз имам успеваемост с обикновенно фолио си залепих шлема за мотора :) целия, но от насрещния вятър се обърна т.к. не го бях намазал със смола.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...