Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Продавам Galant типтроник


Препоръчано мнение

Колата е след градушка!

модела е GALANT SWISS Edition

оборудването е:

* оптитронното табло

* новия модел автоматик, типтроник

* панорамен шибидах, който се отваря целия

* бежова кожа, изключително запазена

* нарди волан (дърво+кожа), махагоново табло

* темпомат

* предната броня е с облите халогени, което не знам коя модификация е...

* подгряващи седалки, ел. седалки, огледала, прозорци се подразбират, всичко работи

* прозрачни мигачи, ако има значение... и други

 

още: 1999 година 2,5 V6 мотор, комби, тъмно син металик

 

Други забележки:

* лява задна вежда е за правене, заради едно място с ръжда под боята

* дясна втара е вдлъбната, ниско долу, заради едно колче, което ми убягна, оправимо е разбира се

* ляв стоп/мигач го купих с липсващо парченце пластмаса, но го запълних със силикон и не му дойде реда за нов

* градушката е повдлъбнала дясната и горната част на колата, десния стоп/мигач е с липсващо парче пластмаса (малко). Стоповете са изправни, даже с нови крушки. Здрави, но втора ръка са 30+30лв.

* десен или ляв фар дойде с пукнатина, но стъклар го залепи много здраво и няма нужда от смяна, даже не си личи

* задната броня има натиснато в областта на десния стоп, но трябва да го знаеш, за да го видиш

* предната броня е без забележки

* лявата лайсна на вратата е много упорита и постоянно се разлепя и ме отказа да я лепя, няма драскотини, нито е счупена, мисля да я оставя на новия собственик :)

 

История:

закупена е началото на Май 2013г, нов внос от Швейцария на ~164000км, сега е около 183к, карана е само от мен

Същия месец са сменени:

* предни дискове

* предни и задни накладки, тези на ръчната бяха сменяни

* предните носачи, дори боята по тях още стои (черни)

* масло с 5W-30 синтетика и се разчукаха повдигачи

* Сложена е алармена система

Юни месец е инсталирана газова система с полски компютър с 64Mhz процесор, инжектори lovato 3ома и забравих какъв изпарител, но аз си избирах компонентите. Софтуер за настройка има 3 вида, върви и с 3те, подарявам и кабела, който работи и с windows 8

Излезна ми 1400лв с тороидална бутилка 50литра, монтажа е правен професионално със сваляне на всмукателите, газовите инжектори пръскат директно зад бензиновите, а не по средата на всмукателите. Монтажа е правен в Казанлък.

По-късно през същото лято:

* ангренажен ремък, пистов ремък, ролки и 2 хидравлични повдигача и почистихме останалите, съответно все още не чукат и давам към 8 резервни повдигача!

* мисля, че и тук някъде сменях капачка с палец на делкото, защото колата започна самоволно да гасне, заради озносване там. Имам и резервно делко с бобина, което ще дам, но капачката и палеца са втора употреба и май не ставаха. Мислех си, че е бобината...

 

*Зимата 2013/2014 акумулатора умря и колата сега е с нов

*Антифриза е сменян като я взех, ако има някакво значение.

 

* Март 2014 е сменено маслото отново с кастрол 5W-30 golden edge

* Около август 2014 сменях външни накрайници и излезна и вътрешен накрайник - десен, та като махнаха маншона се оказа, че рейката е прокапала, айде и рейката рециклирах, преди да се е влошила. Има 1 година гаранция до август 2015 при момчетата зад техническия университет в София.

* Минала е преден мост веднага след рейката и накрайниците, предни и задни гуми бяха успешно настроени. Смениха ми и бензиновия филтър, който е под купето, отдясно.

* съответно и хидравличната течност е нова

* пак август, седмица две след рейката - смяна на свещи с DENSO двойно платинени, забравих модела, но по препоръка от форума и с намалено разстояние на 0,7мм. Пазя старите, които са оригиналните за модела, според майстора, ама срещу игличката е направо изкопано :)

* по някое време това лято си купих 15ки джанти и 2 нови летни гуми, но точната дата ми убягва в момента

 

 

Друго:

* в крайна сметка сега се разтропа левия вътрешен накрайник (36лв TRW), а уж беше здрав лятото и не ми го смениха тогава. Та сега тропа, но още не редовно или силно и не дразни, но новия собственик трябва да го има предвид.

 

Идва с 3 комплекта джанти с гуми:

- 17ки алуминиеви с 225/45 гуми, които са на 3 до 4мм. 2бр са FALKEN и 2бр са HANKOOК, мисля, като давам една резервна гума FALKEN 225/45. След сватба в Пловдив, намерих едната гума дупната с отвертка или нож в борда, разбрахме се, че не е безопасно да го лепят на борда, та тогава ми продадоха 2ра употреба HANKOOK

- Малко след това купих 15ки джанти, по ирония пак от Пловдив, оригиналните алуминиеви за галант. Дойдоха с 3 запазени гуми 195/65/15 и една с жаба, но си отбрах 2 и си купих през Май 2014 - 2бр DUNLOOP 195/65/15. Пазя и 3тата здрава гума, която дойде с джантите. А тези 15ки всъщност са 5бр и на 5тата има монтирана чисто нова гума, за резервна.

- Имам и един комплект железни 15ки със зимни гуми 195/65/15, които са на 5-6мм

- Отделно имам и 15ка на желязна джанта, с нова гума 195/65/15, оригиналната резервна

 

* 2 ключа, едно оригинално дистанционно за централното, 2 дист. за алармата

* Маслото скоро ще мине 10к и ще е за смяна, новото е купено и ще го дам, но ще оставя на новия собственик да си го смени.

* Имам и един преден главинен лагер, защото ми се стори, като я взех, че шуми и от тогава не е сменен, защото шума се оказа от гумите, но и той е подарък.

* автоматика върви без забележка

* климатика е без забележка

* окачването е без забележка

* задния нивомат си работи

*** Планирам да емигрирам в Англия за няколко години и до последно смятах да си я взимам там, но брат ми ме разубеди. Трябваше ми седмица, за да осъзная, че е прав. В крайна сметка ще е доста по-неудобно за каране, застраховане или паркиране, ако си оставя бг номера. Там ще си взема друга с десен волан.

Колата съм я взел за 5000лв, като я регистрирах в бг, платих разни такси, с газовата, окачване, ремъци, дискове и др ми дойде малко над 7800лв. Наливал съм и още пари за подръжка като: свещи, рейка, преден мост, джанти, гуми, все неща, които новия собственик няма да мисли.

Знам, че тези пари няма да си ги взема, той и плана не беше да я продавам. Знам, че и пустата градушка свали цената драстично, затова 4100лв за всичко (газовата, 3 компл. джанти с гуми, рез. части, регистрирана в София и с вс. платено)

 

0896800530 Тихомир

 

Снимки, според правилата на форума!

Редактирано от Светльо Ангелов
Снимки, според правилата на форума!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

* забравих, че стъклата са фабрично тонирани - задните, на задната врата и шибидаха

* Ако някой ми остави предплата и стиска до средата на Януари да си я вземе, ще му направя добра отстъпка от цената. При мен идеята е да не я оставям на приятели да я продават, а пък без кола, докато замина ще ми е мнооого трудно.

 

 

 

http://s30.postimg.org/u41dedkf5/IMG_2982.jpg

Редактирано от Subsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бронята ти е elegance. Нащракай я отвсякъде. Включително багажника, двигателен отсек ... щракай-щракай. С една снимка трудно ще предизвика интереса. И поздравления за подробното описание! Повечето щяха да приключат с обслужена, перфектна, сядаш-караш и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Честито на новия собственик, да си я кара без инциденти.

Ще ви стане колега във форума, помагайте си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...