Премини към съдържание

Смяна на скъсана шпилка, въпросче


Spawn

Препоръчано мнение

Така се случи че трябва да сменя една от 5-те шпилки тъй като гайката беше пренатегната и при смяна на гумите излезе тя излезе с половината болт. Въпросът ми е дали след като сваля спирачния апарат, ламарината която предпазва диска от вътрешната страна ще пречи за да сменя шпилката и ще се наложи ли и нейното демонтиране ? А иначе говорим за Лансерче 2008.

Някой с предположения или от личен опит нещо да сподели ? Картинки и схеми също помагат.

 

Забравих да попитам, болтовете които държат спирачния апарат а и тези двата които държат челюстите какъв размер са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че можеш да смениш шпилката без да сваляш спирачния апарат - просто завърти диска, така че счупената шпилка да е от противоположната страна на апарата. Ламарината пречи, да.

Редактирано от Petar_pk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ламарината пречи ще стане сложно смяната на болта. Ще трябва да търся информация как се сваля тази ламарина. Но все пак си мисля, че няма да мога да го сваля без да свалям диска, просто няма достатъчно място м/у диска и ламарината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ламарината пречи ще стане сложно смяната на болта. Ще трябва да търся информация как се сваля тази ламарина. Но все пак си мисля, че няма да мога да го сваля без да свалям диска, просто няма достатъчно място м/у диска и ламарината.

Ламарината се сваля след като се свали спирачния апарат, защото в предния край точно той я държи, но на теб в случая това не ти трябва, защото след като свалиш апарата и махнеш диска, завърташ главината така, че скъсаната шпилка да дойде на местото на спирачния апарат и действаш ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ламарината се сваля след като се свали спирачния апарат, защото в предния край точно той я държи, но на теб в случая това не ти трябва, защото след като свалиш апарата и махнеш диска, завърташ главината така, че скъсаната шпилка да дойде на местото на спирачния апарат и действаш ..

 

Чудесно, ще се справя сам значи. Ще взема да сменя и накладките направо, че са стоковите още и са на 80 000 км. вече. Дисковете още пазят поведение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...