Премини към съдържание

Странно палене сутрин Колт 3 1.3GL


Dzhigrov

Препоръчано мнение

След дълъг размисъл коя е старата столица на БГ най-накрая успях да се регистрирам :icon_n_king: Та здравейте всички в форума.Картинката е следната от малък ме кефят COLT III 1.3GL но никога не съм се наумявал на сериозно да си я взема ,та сега наскоро отоворих гараж за пребоядисване и реших да си стегна една такава из между другото.Така вчера се сдобих с колата в разбира се окаяно състояние ,но е в движение и мисля ,че ще се справя със задачата :))) Тази сутрин я запалих за първи път студена (само на бензин е) и беше най-странното запалване което съм имал :D Пали от четвърт ,но работи 2-5 секунди и изгасва ,така трябваше около 5-6 пъти да я пала докъто не запали накрая и след това целия ден нямаше проблем с паленето.Имате ли идеи от какво може да е това ,че утре докато работя мисля да я поремонтирам и да си спестя време с откриването на проблема :) Благодаря много предварително.Колата е COLT III 1.3GL 1989 година

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо разгледай добре палеца и капачката. Ревизирай и кабелите на тъмно.

Свещите предполагам си ги сменил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега

Като запали вдига ли ти оборотите до към 2к и после докато ги сваля гасне? Като дадеш газ на момента ли умира, или?

На мен ми правеше такива магарии и накрая се оказа че ЕКУ-то ми е сдало багажа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами смених свещите и кабелите ,определено се пооправи ,ревизирах капачката и не видях значителни износвания и проблеми.Не мога да разбера сега дали е ок защото проблема го прави само сутрин веднъж запали ли после няма никакъв проблем само чуквам стартера и си пали.Иначе и тази сутрин същатата история въртя ключа ,пали супер бързо и гасне ,оборотите са нормални ни се форсира ,но и не реагира на натискане на педала на газте все си гасне ,имам чувството ,че нещо се дави ,но може и да се е оправила утре сутринта ще кажа :D иначе вмомента работя по нея и започвам съвсем да се отчайвам :D трябва да свалям целия двигател защото реших да поучукам бомбетата и станаха едни ями по бомбетата и гредата направо ужас ще се правя на тенекеджия тия дни усещам.Между другото и се замислям за друг двигател ,този изглежда е свършил курса ,а основен ремонт не мисля ,че ще се справя до сега никога не съм разглобявал японски часовник ,та ако имате някъде някой познат който познава някой който продава двигател обаждайте :D Мерси за помоща братлета по късно ще дам резултат и малко снимки да се пофукам малко :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...