Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Акумулатор


Препоръчано мнение

Здравейте. Днес, докато пътувах, ми светна лампата за акумулатора, но колата си вървеше. Спрях колата, но след това не запали, просто се чува прищракване при завъртане на стартера. Това от акумулатора ли е или нещо друго? Дали ще стане, ако някой ми даде ток?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес, докато пътувах, ми светна лампата за акумулатора, но колата си вървеше. Спрях колата, но след това не запали, просто се чува прищракване при завъртане на стартера. Това от акумулатора ли е или нещо друго? Дали ще стане, ако някой ми даде ток?

.......колата си върви ,защото за запалването на мотора не и трябва ток......конкретно при твоя случай, но като я огасиш ,после трябва да има ток да завърти стартера........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може акумулаторът бая да се е разредил и да не може да завърти на стартер. Въпреки това докато върви колата да е стигал ток за да работи. Измери напрежението му, пробвай да го заредиш и т.н. Отделно пък трябва да се измери зареждането от алтернатора. Прочети из форума - много теми има за акумулатори и не са специфични за конкретен модел кола. Ако нямаш възможност да свършиш тези неща, потърси помощ от някой който се занимава с ел.техника. Ама не го оставяй много време да седи разреден - колкото по-бързо го заредиш ще е по-добре за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко дойде един познат да ми даде ток, колата тръгна, но пак трудно запалва. В понеделник ще потърся някой да ми даде ток и направо ще ида някъде да го погледнат и ако се налага, да взема нов, защото мисля, че този не е сменян окакто е купена колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш пробвай с друг акумулатор, ако всичко е наред отивай и купувай нов, не можеш винаги да викаш някой да дава ток.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е може би преди това ако има възможност да намери отнякъде едно зарядно и да го остави да се зарежда поне за няколко часа.. Акумулаторът е бил много разреден - само от подаване на ток и запалване едва ли ще дръпне. И може би да се отворят капачките /може да има капачки и да са скрити под някакви стикери/ - ако има нужда да се долее дейонизирана вода.

Може акумулаторът да се съживи след зареждане на зарядно.

 

Това, което имам предвид:

- Щом лампата е светила, значи не е имало заряд. След подаване на ток и запалване, може пак да не е зареждала - изобщо.

- Дори да купи нов акумулатор, пак трябва да се провери зареждането - евентуално да се ремонтира алтернатора.

 

Но по-добре беше да се включи на зарядно днес, отколкото да седи продължително без заряд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...