Премини към съдържание

Смяна на шарнири на Митсубиши Каризма след фейслифта


velin87

Препоръчано мнение

Здравейте колеги ,имах за смяна ляв шарнир на Митсубиши Каризма 1.6 99 година след фейслифта ,след смяната му се получаваше едно изтракване след проверка от майстора се оказа че шарнира примръдва в леглото на носача ,след това майстора сви периферията на отвора на носача към канала който е на шарнира и тракането и лувта които се получаваха изчезнаха ,въпроса ми е това ли е начина за застопоряване на шарнира понеже няма зегерка или нещо подобно или може би има ремонтни размери на самия шарнир според износването на носача ? ще съм много благодарен на отговорите ви ,благодаря предварително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е с лека зааварка. Скоро вдигах колата и видях, че така са подходили към този проблем на моята. Все още не хлопа нищо, но наложи ли се да сменям шарнир, ще бъде забавно, така и не съм питал какъв е начина за по-възпитана смяна на шарнира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

 

Не съм майстор и неразбирам толкова от коли, но миналата седмица ми се наложи да ми сменят носача точно заради шарнира.

Шарнира беше разбит и при предния ремонт ( незнам кой го е правил) беше завърен за носача, само че не с лека заварка, а доста дебела и от там

равносметката беше, че е по добре да смени целия носач, който върви с шарнир и тампоните.

Имаше вариант да се оправи стария носач на струг и луфта да се обере с втулка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги , надявам все пак да държи по този начин както го направи майстора , но ще видим за сега е добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата bradqzada за евентуална цена на носача в комплект с шарнира и тампоните , ще съм много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bradqzata , извинявам се на колегата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега , мерси за информацията , може би ще я закарам да го заварят този път че така и така съм взел шарнир , за следващия път вече ще ми трябва носач :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправихме шарнира с триточкова заварка :mitsu-smiley: ,сега ми се получава едно скърцане отпред в дясно ,но ще трябва пак оглед по предницата ,благодаря на всички отзовали се ! :) :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...