Премини към съдържание

Проблеми с Волана


Препоръчано мнение

Паджерото ми е нов внос 94 г къса база бензин 3000 ,волана ми се клати ,отворих го отгоре там всичко е добре гайката си е завита както трябва,.Някой знае ли на какво се дължи това ,искам да зная преди да го карам на майстор ,дано не е нщо сложно и скъпо това клатене

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай малко повече информация за повредата за да може някой да ти даде съвет. От това клати ми се волана не е ясно какво точно се случва. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай малко повече информация за повредата за да може някой да ти даде съвет. От това клати ми се волана не е ясно какво точно се случва. :)

Ами какво се случва сядаш хващаш волана с две ръце и се клати в всички посоки имах чуството че отгоре гайката е разхлабена но не е идва някаде по надоло по оста на волана,извинявайте че може би не обяснявам като автомонтьор но толкова разбирам и затова го казвам с прости думи като го натискам маляво надясно напред нагоре сякаш така си го обяснявам някакв лагер който е свършил или втулка незнам какав е този луфт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво се случва сядаш хващаш волана с две ръце и се клати в всички посоки имах чуството че отгоре гайката е разхлабена но не е идва някаде по надоло по оста на волана,извинявайте че може би не обяснявам като автомонтьор но толкова разбирам и затова го казвам с прости думи като го натискам маляво надясно напред нагоре сякаш така си го обяснявам някакв лагер който е свършил или втулка незнам какав е този луфт

Не е луфт при въртене ,а просто в покой се клати като го натиснеш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш по добре къде ти е проблема ще трябва да свалиш двата пластмасови капака около ключа за фаровете и мигачите. Там от долу има планки който държат волана и може да са хлабави. Пластмасите се държат с 3 винта отдолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш по добре къде ти е проблема ще трябва да свалиш двата пластмасови капака около ключа за фаровете и мигачите. Там от долу има планки който държат волана и може да са хлабави. Пластмасите се държат с 3 винта отдолу.

.........според мен, не му работи застопоряването на лоста за чупещия волан........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих и за това така съм му написал на колегата.

Ще сваля пласмасите ще проверя и напиша какво е състоянието,благодаря ви !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ще сваля пласмасите ще проверя и напиша какво е състоянието,благодаря ви !

Свалих ги и до там,има една ме тална аиде да е нарека кутия ,вътре какво има не ми е ясно но има отвор и като напипам пак се клати и там целият прът се клати но докаде ,ше я карам на майстор дано да се сеща

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...