Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Оборотомер


to6o4033

Препоръчано мнение

Здравейте, оборотомерът отказа да работи. Забелязах, че след като дам контакт стрелката му леко мръдва нагоре, но след като запаля автомобила си остава на същото положение малко под нулата. Какъв може да е проблема, ако някой му се е случвала същото нека сподели.

Да добавя че това се случи след смяната на акумулатора, дали може да е превъртял, имам чувството, че стрелгата заяда след ката мръдне малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, оборотомерът отказа да работи. Забелязах, че след като дам контакт стрелката му леко мръдва нагоре, но след като запаля автомобила си остава на същото положение малко под нулата. Какъв може да е проблема, ако някой му се е случвала същото нека сподели.

Да добавя че това се случи след смяната на акумулатора, дали може да е превъртял, имам чувството, че стрелгата заяда след ката мръдне малко.

При мен беше превъртял, не знам защо. Откачих акумулатора за около 2-3 минути и след като поставих клемата се оправи! Пробвай дано да стане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше превъртял, не знам защо. Откачих акумулатора за около 2-3 минути и след като поставих клемата се оправи! Пробвай дано да стане!

 

Няма нужда да го чакате просто откачете едната клема на акумулатора "-" и я закачете пак (ако е необходимо няколко пъти) докато стрелката си дойде на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работам, явно всички имаме един и същ проблем.

 

Ами стрелката на оборотомера се обръща като преискри някъде, например като се откача/ закача акумулатора. Чак да е проблем, за 1мин. работа е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало . Забелязах че това се получава когато първо изключа плюсовата клема на акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Благодаря колеги оправи се, изключих плюса и се оправи.

 

Здравей,

Това с клемите при даден контакт ли е или ключа е изваден ? защото аз няколко пъти откачах клемата "-" за да сменям крушки, но с изваден ключ и после оборотомера ми си стои на около 800 оборота, като дам контакт...

Редактирано от space star 1.3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...