Премини към съдържание

Проблем със скоростна кутия (ръчна)


Alpha-Toxic

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От скоро се сдобих с Галант '97 и имам следния проблем...

Лоста много трудно влиза на 2-ра. По-точно, нали има предпазител, който не ти разрешава да смениш на първа като се движиш с над 10-тина км/ч; нещо се е прецакал и ми пречи да сменя и на 2-ра.

Като тръгвам, 1-2-3 върви добре, но после назад от 3-ра на 2-та не става, освен ако не намаля много.

Колата я имам от скоро (няколко месеца), проблема си беше там още като я взех (сигурно 2-3 години). По принцип и така става да се кара (леко на 3-та с полусъединител вместо 2-ра), обаче ме изнервя и мисля да го оправя.

 

Та въпросът е някой виждал ли е подобно нещо? Имате ли представа какъв е проблема и колко е сложен (и потенциално скъп) ремонта? Къде могат да го оправят?

 

Благодаря предварително за всяка информация по въпроса.

Редактирано от Alpha-Toxic
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превключвай с междинна газ и ще ти е много по лесно.. Ремонта не е много евтин, но зависи от гледната точка :) синхронизатора ти е заминал предполагам, за по точна цена сигурно ще се намери кой да каже..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От скоро се сдобих с Галант '97 и имам следния проблем...

Лоста много трудно влиза на 2-ра. По-точно, нали има предпазител, който не ти разрешава да смениш на първа като се движиш с над 10-тина км/ч; нещо се е прецакал и ми пречи да сменя и на 2-ра.

Като тръгвам, 1-2-3 върви добре, но после назад от 3-ра на 2-та не става, освен ако не намаля много.

Колата я имам от скоро (няколко месеца), проблема си беше там още като я взех (сигурно 2-3 години). По принцип и така става да се кара (леко на 3-та с полусъединител вместо 2-ра), обаче ме изнервя и мисля да го оправя.

 

Та въпросът е някой виждал ли е подобно нещо? Имате ли представа какъв е проблема и колко е сложен (и потенциално скъп) ремонта? Къде могат да го оправят?

 

Благодаря предварително за всяка информация по въпроса.

......естествено че сме виждали такова нещо.....но прди да прибегнеш до кутията, първо виж помпите дали са регулирани добре и дали имат някакъв проблем.....не каза кой мотор е, и коя година е колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Лоста много трудно влиза на 2-ра. По-точно, нали има предпазител, който не ти разрешава да смениш на първа като се движиш с над 10-тина км/ч; нещо се е прецакал и ми пречи да сменя и на 2-ра.

 

Та въпросът е някой виждал ли е подобно нещо? Имате ли представа какъв е проблема и колко е сложен (и потенциално скъп) ремонта? Къде могат да го оправят?

 

 

На 2-ра скорост също има "предпазител" :D и ти е прецакан и той най вероятно, за това е проблема с превключването ..:)

Подобно нещо сме виждали, лекува се с нови предпазители (синхронизатори) ..

Ремонта може да ти го направи човека писал преди мен, гледам че сте градски и може първо да идеш да ти прегледа помпите (както е споменал) и тампоните на избирача и на жилата ..

Синхронизатора на 2-ра е от порядъка на 180- 220 лв., този на 1-ва е към 80- 90 лв., хубаво е също да се смени поне предния лагер на първичния вал, като се отвори кутията, той е 30- 40 лв ...

Цената за свалянето на кутията и за ремонта и са въпрос на договаряне ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото.

Колата е 97', бензин 2 литра V4, 5 скоротна ръчна

 

Да, в София съм и мисля да я оправя тая глупост, че ме дразни... така че DJ Tymbi, ако ти се занимава пиши някое телефонче на ЛС да се разберем.

Или препоръчайте някой сервиз, дето знаят какво правят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...