Премини към съдържание

Предницата на Каризма!


san4o pansa

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!

След дълга борба с иначе опростеното предно окачване на Каризма седан 97г, 1.8 мпи,стигнах до добрия изход..

Ходих преди време нв едно сервизче във Варна да ми видят предницата,щото много се разтрака.Смених шарнири,биалетки,десния тампон на амортисьора(там беше голямото чукане) и тампоните на стаб. щанга.Всичко едно по едно,лека полека.

Стегна се малко,но "чукането" продължаваше.Ходих пак там-"Здрава е,въобразяваш си!".Ок.

Отивам при друг-"Здрава ти е колата,те японските така возят!".Луди хора..

Почнах да разпитвам,този-оня и разбрах,че амортосьор може да има ПРАЗЕН ХОД.Отидох на стенд,който показа задните 50%/52% ,а предните 70%/71% !!!

"Сменяй задните,почти ги няма!"

Отказах се в един момент,но мой приятел ми спомена за едно майсторче,негов човек,много ги чувал нещата..Покара я,прегледа я и констатира,че тампоните на щангата не са за тази кола!Сложи им подложки,стегна лявата гайка на главината,намери леко разбит кормилен накрайник.Пак чука!Остана да е празен ход на иначе ЗДРАВИЯ амортиьор,нищо друго!!!

Емми,от това бяха главоболията и излишните ходения при "специалисти"!

Сложихме два SACHS,газови,двойнодействащи и чудото стана!!!Много съм доволен засега,даже и от майстора!

Надявам се този пост да спести доста разходи на някой объркан колега!

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 2 седмици ...

Колега, колко взимат за стенд и къде се намира?

 

и аз трябва да сменям амортисьори, кажи какви компромисни варианти има като цена/качество?

ITN - 100% Китай (най-евтините) 55 лева заден, Каяба - 100% не са японски (най-скъпите) към 80 лева

за SACHS и Монро не ми дадоха цени

 

да взимам ли и пружините?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колко взимат за стенд и къде се намира?

 

и аз трябва да сменям амортисьори, кажи какви компромисни варианти има като цена/качество?

ITN - 100% Китай (най-евтините) 55 лева заден, Каяба - 100% не са японски (най-скъпите) към 80 лева

за SACHS и Монро не ми дадоха цени

 

да взимам ли и пружините?

Здрасти колега.ЧНГпърво!

Хващаш крайезерния път посока Тополи и на третото кръгово преди камерите завиваш надясно и пак надясно.Има табела Onyx colors(дано не звучи като реклама).Това е сервиз с пункт за техн. прегледи.Просто стъпваш с колелата на едни стъпки..На мен 10лв ми взеха за преден,заден мост и спирачки.Доволен съм по принцип,но както казах стенда не улавя "празния ход" на амортисьора...

Относно амортисьорите моите ги взех от една морга,в която работех преди и ги свалих от S40.По принцип всичко е 1:1 на волвото и каризмата.Не мога да ти дам препоръка за цена-качество.Тези които сложих,нови са по 205лв броя!Много пара...Търси втора ръка,заедно с някой който разбира!Успех колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колко взимат за стенд и къде се намира?

 

и аз трябва да сменям амортисьори, кажи какви компромисни варианти има като цена/качество?

ITN - 100% Китай (най-евтините) 55 лева заден, Каяба - 100% не са японски (най-скъпите) към 80 лева

за SACHS и Монро не ми дадоха цени

 

да взимам ли и пружините?

 

Колега мога да ти дам цена за заден амортисьор за Каризмата на Монро - 70лв. бр. нов с гаранционна карта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...