Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с блокажа на Л200


Препоръчано мнение

Здравейте!Включва ми се блокировка на предния мост на Л200-2004г по време на движение и лампата за блокажа започва да мига.Има обаче и предисловие,което може и да е важно.Преди около година започна да мига лампата по малко,а в последствие и постоянно.Преди няколко месеца предния мост ми зацепи/тогава не знаех че е било това/,но после дълго време нямаше проблем.В последствие започна да зацепва все по често,а сега като потегля и след километър-два вече се чува познатия шум и като спра се включва. Моля ви за някакви идеи за проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай пак .

Без да се обиждате но в един пост споменавате напълно объркано проблеми с преден мост , блокаж на преден мост и шум от раздатка . В краина сметка на никого не му става ясно какъв точно е проблема .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай пак .

Без да се обиждате но в един пост споменавате напълно объркано проблеми с преден мост , блокаж на преден мост и шум от раздатка . В краина сметка на никого не му става ясно какъв точно е проблема .

Няма да обяснявам подробно,че явно само обърквам нещата,та бях на доктор и диагнозата беше ,че в даден момент /вече почти веднага като потегля/ми се блокирал предния мост,подобно на задния,но без да е включена 4-ката,по думите на механника.Не можа да установи коя е причината,и предложи да отида на компютър,евентоално да установят къде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледайте маркучите по предната вакум муфа, маркучите към ел.клапаните управляващи муфата, също така погледнете да не е пукната мембраната на муфата. Муфата стои на планка закрепена за предния диференциал и служи за зацепване и отцепване на полуоската.

 

http://s23.postimg.org/94ns95v2f/pic.jpg

Благодаря за съвета,първо тях ще проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Благодаря за съвета,първо тях ще проверя.

или самите клапани,намират се в коша на двигателя-при паджеро правят номера-вътре има дунапренени филтърчета-задръстват се,кабели се оголват и окъсяват,предполагам че и при Л200 е така..другия вариант е в привода на раздатката-тоест в лостовата система за включване..въпросът е дали зацепват колелата на предния мост,или зацепва целия привод на предния мост-кардан,диф и колела

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледайте маркучите по предната вакум муфа, маркучите към ел.клапаните управляващи муфата, също така погледнете да не е пукната мембраната на муфата. Муфата стои на планка закрепена за предния диференциал и служи за зацепване и отцепване на полуоската.

 

http://s23.postimg.org/94ns95v2f/pic.jpg

Здравейте отново и ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!Мисля че открих проблема и сега търся вакум клапана, който изключва муфата на предния мост.Някой да предлага такъв?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!Мисля че открих проблема и сега търся вакум клапана, който изключва муфата на предния мост.Някой да предлага такъв?

клапана ,който е долу на моста или тези които са горе при двигателя-те са два един до друг..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!Мисля че открих проблема и сега търся вакум клапана, който изключва муфата на предния мост.Някой да предлага такъв?

клапана ,който е долу на моста или тези които са горе при двигателя-те трябва да са два един до друг..проверяват се лесно ,като се откачи буксата и се подаде ток директно от акумулатора,ако са здрави трябва да се чува цъкане..проверяваш поотделно всеки от двата..аз имам един наличен,до последно работеше...така че ако проблема е там мога да помогна...въпреки че ,ако са те пробвай да ги свалиш.сваляш им капачките ,вадиш дунапрена,пръскаш с WD 40 и пробваш..обикновено изтича една гнас отвътре,и ако само е задръстен тръгва-това си е болест при паджеро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клапана, който изключва вакум-муфата е номер 32082 на схемата, а този който е монтиран на моста (32045), всъщност е само ел.ключ и показва дали е включена или изключена муфата.

Кой от двата ти е необходим?

Клапаните са 2 на една планка.Трябва ми този,който е отворен когато не му подадено напрежение.Другия е обратен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз имам л200 и имам проблем с предното на мене постоянно ми свети лампата че ми е включено предното ама това не ми е проблем от вътре си включва и си изключва безпроблемнно проблема е че като го включа и го натоваря започва да пука възможно ли е да изключва и включва само

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

що погледна какъв имам и ако ти върши работа го пращам..светенето на лампите е "болест" на паджеро и л200,получава се точно от задръстване или изгаряне на клапанчетата..което значи че се зацепва муфата на предния мост,но не е зацепено двойното от раздатката..тоест нямаш силово въртене,а само паразитно,което освен да ти вдига разхода и да ти убива скоростта друго не прави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре товаа пукане от какво е

.......пукането сигурен ли си че идва отпред? Да не е от средата , под предния ред седалки? С хъбове ли си ?......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не съм с хъбове пукането се чува ту от едната страна ту от другата според зависи кое колело хване на здраво

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хмм,ами пукане може да се появи при непълно зацепване на някое от колелата...което може да е резултат от повредения привод

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...