Премини към съдържание

O-пръстен за бензинов инжектор - ПОМОЩ


chovek69

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Заведох моя Спейс Стар да му чистят бензиновите инжектори и се оказа, че единия О-пръстен от към рейката, е бил подменян от предишни собственици с грешен такъв и е за хвърляне. Сега търсим подходящ О-пръстен (червен на цвят), но до меомента се оказва мисия невъзможна. В Ратола само с поръчка и чакане. Моля ако някой има идея от къде може да се купи да сподели.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от chovek69
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай вътрешен и външен диаметър и дебелина на О-пръстена , ще видя какво мога да направя ...

Редактирано от Бакалов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай вътрешен и външен диаметър и дебелина на О-пръстена , ще видя какво мога да направя ...

 

Външен d=12mm, вътрешен 8.2mm, дебелина 1.9mm , като може да има грешка +/-0.1 mm заради огъването.

 

Благодаря за бързата реакция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Външен d=12mm, вътрешен 8.2mm, дебелина 1.9mm , като може да има грешка +/-0.1 mm заради огъването.

 

Благодаря за бързата реакция.

Най вероятно е 8Х2 , потърси край теб масло и температуроустойчиви О-пръстени , има такива силиконови в този размер , ще ти свършат работа . Аз мога да ти намеря , но чак утре защото в момента пътувам , а и съм от Стара Загора и докато ги получиш ще отиде още един ден ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е 8Х2 , потърси край теб масло и температуроустойчиви О-пръстени , има такива силиконови в този размер , ще ти свършат работа . Аз мога да ти намеря , но чак утре защото в момента пътувам , а и съм от Стара Загора и докато ги получиш ще отиде още един ден ...

 

Този мислиш ли, че ще стане ?

http://micromaxtrade.com/prod.php?lng=bg&cat=3&subcat=3

 

Оригиналните май ги правят от някакъв HP-U (подсилен полиуретан), който е червен на цвят. Притеснява ме факта, че майстора е замерил някакви странни размери за о-пръстен (дебелина 2мм, а разтояние м/у вътр, и външ диаметър 4мм), т.е сечението излиза, че е елипса. Възможно ли е това, или просто се е сплескал ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще свърши работа , силиконов е и е с достатъчна твърдост за целта - там където е има подналягане и просто трябва да се уплътни за да не "краде" въздух . Тези размери които е премерил майстора нещо не ми изглеждат коректни - явно стария пръстен е бил премачкан и разтеглен .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ще свърши работа , силиконов е и е с достатъчна твърдост за целта - там където е има подналягане и просто трябва да се уплътни за да не "краде" въздух . Тези размери които е премерил майстора нещо не ми изглеждат коректни - явно стария пръстен е бил премачкан и разтеглен .

 

Само да кажа, че работата заспа точно с този тип пръстени. Благодаря на колегата Бакалов. В това магазинче се оказа, че има от пиле мляко, така че ако някой го закъса с уплътнения, пръстени и тн. да го има предвид (линка е по-горе).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че работата заспа точно с този тип пръстени. Благодаря на колегата Бакалов. В това магазинче се оказа, че има от пиле мляко, така че ако някой го закъса с уплътнения, пръстени и тн. да го има предвид (линка е по-горе).

Почти всеки ден в сервиза ми се налага да търся алтернативни варианти за пръстени , семеринги и лагери поради това че не се намират или цената е убийствена , просто трябва да се вземе подходящото за целта . Мога да ви дам пример - семеринг на полуска на Нисан Патрол от официалния вносител който го предлага и на други магазини струва 56 лева , а в Сателит Никис струва 0.92 лева .

Важното е че работата е свършена и ремонта е успешен , нали за това сме тук , за да си помагаме .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...