Премини към съдържание

Уплътнения Kолт 5


MB200ce

Препоръчано мнение

Приятели,някой демонтирал ли е уплътненията на задните прозорци?

Има ли някаква тънкост?

Ако знаете и ценички ще е добре,че задните много изгорели и едното чак е провиснало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моите са изгорели...те задните стъкла не са ли лепени? Вальо да каже, той сменя на неговия колт заден прозорец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам идея.И на мен ми се струват лепени.Освен това уплътнение да е просто декорация.Ама е гадно защото едното е провиснало инякой от хлапетата се е мъчило да го вади.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно уплътнение за страничен, заден прозорец е 15 лв.

На мен преди година и нещо ми счупиха странично стъкло и като сложих новото имаше голям контраст между новото и съществуващото старо, нагоряло уплътнение на другото стъкло.

Поисках да ми демонтират здравия джам - че да сложат и там ново уплътнение.

Не пожелаха, щото можело да счупят стъклото при демонтажа.

Така че си го махнах сам, а момчетата го монтираха наново, с ново уплътнение и сега всичко ми е ОК.

Самия демонтаж направих с тънко, 1 мм стоманено оплетено въженце.

Прекарах го през свързващия материал които закрепва стъклото към купето.

Присадих две дръжки и използвах въжето като трион.

Един човек отвътре и един човек отвън бавно и внимателно освободихме стъклото за около час и половина.

Самото лепене на стъклото към купето беше около 7-8 лв и 15 лв за новото уплътнение.

Предложиха ми два вида уплътнение, разликата в лв бе минимална, профилите също се различаваха леко.

За да не стане объркване, става въпрос за странични задни стъкла на Колт 5, а не за стъклото на задния капак. Него не съм демонтирал, но едва ли има голяма разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи до колкото разбирам,за да сменя старото уплътнение с ново-трябва да се разлепи стъклото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...