Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Светна ми лампата за акумулатора


CTAH

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

Здравей,проблема според мен е в генератора,аз имах подобен проблем,оказа се реле-регулатора.Не зареждаше,изтощих акумулатора.След подмяната на регулатора,той е заедно с четкодържателя проблема се реши.Първо провери напрежението,ако е в границите на 13,8-14,4 волта,търси проблема на друго място.Това е от мен.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

Майстора сигурен ли е?Диоден блок трудно изгаря,не че е невъзможно.За по-малко пари може да се намери работещ втора употреба генератор.В една автоморга в Русе имаше едно мицубиши,но не знам дали генератора е там,понеже не ме е интересувал.Пиши на лични ако решиш,да проверя.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

 

Колега провери ето тук http://fransizkup.com/index.php/2013-03-01-08-55-05 за рециклиран алтернатор ми искаха около 120-130лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

 

Привет и от мен колегaтa е дaл сaйтa нa прaвилните хорa нa мен зa 50лв ми го сменихa във Фрaнсискуп нa ул. Рaковскa и бул. Сливницa в София с нов блок и проверкa нa aлтернaтор 150лв е достa високa ценa. П.С. дaдохa ми и 5 години гaрaнция

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме диодният блок и релето за регулиране на напрежението и вече всичко е наред.Автомобила зарежда 14,27 V.Надявам се скоро да не ми създава проблеми.Частите са на :mitsu-smiley: оригинални и нови и за това се оказва скъп ремонта.От мен на всички безаварийни километри и да се стягаме за зимата да не ни изненадва :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...