Премини към съдържание

Светна ми лампата за акумулатора


CTAH

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

Здравей,проблема според мен е в генератора,аз имах подобен проблем,оказа се реле-регулатора.Не зареждаше,изтощих акумулатора.След подмяната на регулатора,той е заедно с четкодържателя проблема се реши.Първо провери напрежението,ако е в границите на 13,8-14,4 волта,търси проблема на друго място.Това е от мен.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

Майстора сигурен ли е?Диоден блок трудно изгаря,не че е невъзможно.За по-малко пари може да се намери работещ втора употреба генератор.В една автоморга в Русе имаше едно мицубиши,но не знам дали генератора е там,понеже не ме е интересувал.Пиши на лични ако решиш,да проверя.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Извинете ме ако темата се повтаря,моля модераторите ако преценят да я изтрият.Но преди минути се прибирам с колата,/а съм в болнични и не мога да ходя по сервизи поне до ден -два./ и ми светна лампата за акумулатора 100 метра преди блока.Проверих клемите не са разхлабени,каква би могла да е причината? Възможно ли е да е бушон или динамото е спряло да зарежда?На прав участък се получи това ако има някакво значение.Предварително благодаря ако някой ми даде информация.Успешен ден от мен!:mitsu-smiley:

 

Колега провери ето тук http://fransizkup.com/index.php/2013-03-01-08-55-05 за рециклиран алтернатор ми искаха около 120-130лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих честитка за Коледа-нужда от нов диоден блок и реле за алтернатора срещу скромната сума от 150 лева.Това нормално ли е според вас?Или сам да се заемам с оправянето на нещата?

 

Привет и от мен колегaтa е дaл сaйтa нa прaвилните хорa нa мен зa 50лв ми го сменихa във Фрaнсискуп нa ул. Рaковскa и бул. Сливницa в София с нов блок и проверкa нa aлтернaтор 150лв е достa високa ценa. П.С. дaдохa ми и 5 години гaрaнция

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме диодният блок и релето за регулиране на напрежението и вече всичко е наред.Автомобила зарежда 14,27 V.Надявам се скоро да не ми създава проблеми.Частите са на :mitsu-smiley: оригинални и нови и за това се оказва скъп ремонта.От мен на всички безаварийни километри и да се стягаме за зимата да не ни изненадва :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...