Премини към съдържание

Аутлендър зимни гуми и джанти


Препоръчано мнение

Здравейте, много изчетох по въпроса за гумите и джантите. Ще слагам нови 16 цолови за зимата, само искам съвет:

не успявам да намеря алуминиеви джанти точно с този равмер Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:38

обаме успях да нямеря

1. Широчина:7 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:40

2. Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:35

 

моля посъветвайте ме кой от двата варианта става по добре. за офсета четох че може да варира от 38 до 40, но никъде не пише може ли ширината да е 7

 

ако можете да предложите подходяща джанта и да я има в наличност някъде в софийски магазин ще бъде супер, че от 2 седмици издирвам без особен резултат

 

друг въпрос имам - гумите трябвало да бъдат 215 70 16, обаче на спецификацията на джанта 6.5j 16 5 114,3 67 38 се посочва гума с размер: 215/60R16, и това вече тотално ме обърква, а че съм жена руса и сама трябва да се справям с мъжките задължения :icon_crying: за това се извинявам предварително че пускам такава тривиална тема :help:

 

мисля си за гуми Michelin Latitude Alpinl A2 Grnx Размер 215/70R16 104H Xl 4X4, обаче ако може да препоръчате някоя добра малко по евтина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много изчетох по въпроса за гумите и джантите. Ще слагам нови 16 цолови за зимата, само искам съвет:

не успявам да намеря алуминиеви джанти точно с този равмер Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:38

обаме успях да нямеря

1. Широчина:7 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:40

2. Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:35

 

моля посъветвайте ме кой от двата варианта става по добре. за офсета четох че може да варира от 38 до 40, но никъде не пише може ли ширината да е 7

 

ако можете да предложите подходяща джанта и да я има в наличност някъде в софийски магазин ще бъде супер, че от 2 седмици издирвам без особен резултат

 

друг въпрос имам - гумите трябвало да бъдат 215 70 16, обаче на спецификацията на джанта 6.5j 16 5 114,3 67 38 се посочва гума с размер: 215/60R16, и това вече тотално ме обърква, а че съм жена руса и сама трябва да се справям с мъжките задължения :icon_crying: за това се извинявам предварително че пускам такава тривиална тема :help:

 

мисля си за гуми Michelin Latitude Alpinl A2 Grnx Размер 215/70R16 104H Xl 4X4, обаче ако може да препоръчате някоя добра малко по евтина

Аз лично карам с Bridgestone Blizzak DM-V1. Според мен - перфекна гума за сняг.

Джантите са ми HRS купувани преди 3 години от ПРИМЕКС. Нито съм мерил разстояния, нито диаметри - човека, който ми продаде джантите направо ми ги даде + 4 пръстена, които уплътняват джантата към моста. Монтирах ги и заспаха. Вече ги карам 3-та зима без забележка.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много изчетох по въпроса за гумите и джантите. Ще слагам нови 16 цолови за зимата, само искам съвет:

не успявам да намеря алуминиеви джанти точно с този равмер Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:38

обаме успях да нямеря

1. Широчина:7 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:40

2. Широчина:6.5 Цолаж:16 Брой болтове:5 Разстояние:114.3 Диаметър:67 Офсет:35

 

моля посъветвайте ме кой от двата варианта става по добре. за офсета четох че може да варира от 38 до 40, но никъде не пише може ли ширината да е 7

 

ако можете да предложите подходяща джанта и да я има в наличност някъде в софийски магазин ще бъде супер, че от 2 седмици издирвам без особен резултат

 

друг въпрос имам - гумите трябвало да бъдат 215 70 16, обаче на спецификацията на джанта 6.5j 16 5 114,3 67 38 се посочва гума с размер: 215/60R16, и това вече тотално ме обърква, а че съм жена руса и сама трябва да се справям с мъжките задължения :icon_crying: за това се извинявам предварително че пускам такава тривиална тема :help:

 

мисля си за гуми Michelin Latitude Alpinl A2 Grnx Размер 215/70R16 104H Xl 4X4, обаче ако може да препоръчате някоя добра малко по евтина

 

215/70/R16 ми ги дават по книгата, погледни за Йокохама, със такива гуми купих колата и бях много доволен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...