Премини към съдържание

Смяна на ангренажна верига


Tihomir Tonchev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги отскоро съм собственик на Лансър X 1.5i и се чудя на какви км трябва да се смени ангренажната верига.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги отскоро съм собственик на Лансър X 1.5i и се чудя на какви км трябва да се смени ангренажната верига.

Ти на колко си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти на колко си?

На 122k съм. Лошото е че като я купувах не ми дадоха сервизна история. Само ми казаха, че на 105к е влизала в БС за пълно сервизиране, но какво са и сменили не ми казаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 122k съм. Лошото е че като я купувах не ми дадоха сервизна история. Само ми казаха, че на 105к е влизала в БС за пълно сервизиране, но какво са и сменили не ми казаха.

......по принцип имал съм коли като вашата, които са на по 160 к км. пробег и не е сменяна верига още, според мен до 200 к км ще изкара при условие че колата се кара нормално.....по сервизните бюлетини на някои оторизирани сервизи на различни страни бях срещал препоръки веригата да се сменя на 150 к км......

За да сте спокойни, то направете следното:

сутрин , преди първото запалване, проверете маслото на мотора, убедете се че е на ниво.......след което някой да запали мотора а вие да слушате за специфични шумове и изтраквания.......в момента на запалване на мотора, ако се чуе изтракване и/или виене от към веригата, то значи че трака веригата,ако след това всичко е наред ( след първите 2-3 сек.) то нямате проблем, но ако продължи да трака, то има някакъв проблем, който трябва да се види........

Ако при загрял мотор трака, вие и/или ромоли, то имате проблем с веригата......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......по принцип имал съм коли като вашата, които са на по 160 к км. пробег и не е сменяна верига още, според мен до 200 к км ще изкара при условие че колата се кара нормално.....по сервизните бюлетини на някои оторизирани сервизи на различни страни бях срещал препоръки веригата да се сменя на 150 к км......

За да сте спокойни, то направете следното:

сутрин , преди първото запалване, проверете маслото на мотора, убедете се че е на ниво.......след което някой да запали мотора а вие да слушате за специфични шумове и изтраквания.......в момента на запалване на мотора, ако се чуе изтракване и/или виене от към веригата, то значи че трака веригата,ако след това всичко е наред ( след първите 2-3 сек.) то нямате проблем, но ако продължи да трака, то има някакъв проблем, който трябва да се види........

Ако при загрял мотор трака, вие и/или ромоли, то имате проблем с веригата......

 

Мерси за подробната информация нищо не трака засега :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...