Премини към съдържание

Шумно тракане идващо отпред на колата (2,4 GDI 1999г.)


Goodfella

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Значи онзи ден го взех Галанта и знаех за това тракане. Той пича като идваше с колата да я видя за пръв път това ми направи впечатление, освен специалния ауспух който е доста шумен.

 

Та той ми каза, че механикът при който е ходил смятал, че шумът идва от някаква си ролка. Аз не съм много добре запознат с тези неща, и не мога да преценя сам дали това е причината.

 

За да ви улесня, ще линкна клип, както и клип на друг човек който мисля, че има същият проблем. Той обаче разбрал, че било някакъв лагер на водната помпа, и като го сменил се оправило. Чудя се дали и при мен е така?

 

Моя Галант: http://www.youtube.com/watch?v=nfXckwbc5iA

 

Друг Галант: "http://www.youtube.com/watch?v=xPxsYLkNpeo"

 

Мислите ли, че това може да означава сериозен проблем по двигателя?

Редактирано от Goodfella
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно да е лагера на помпата, ама докато не отворите няма да стане ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

За да ви улесня, ще линкна клип, както и клип на друг човек който мисля, че има същият проблем. Той обаче разбрал, че било някакъв лагер на водната помпа, и като го сменил се оправило. Чудя се дали и при мен е така?

 

 

Малеее, това ГДИ по шумно работи от моето ТДИ ..:icon_doh:

Не мисля, че проблема ви е идентичен, пък и на другия клип Галанта не е ГДИ ..

Откачали ли сте пистовите ремъци за да проверите дали без водна помпа, динамо, климатик и хидравлика шумът не изчезва ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не съм пипал нищо по колата. В понеделник ще я карам на сервиз но не знам колко сериозен проблем ще се окаже този шум и затова направих пост. 2ма познати са уж сигурни че става въпрос за някоя от ролките, други казват че е от някакви ламарини, а аз се надявам че ще се оправи когато й се направи пълно обслужване ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога е купена колата и от къде.... Мерна ми се Пловдивска регистрация, да не е от околностите..... Асеновград например.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...