Премини към съдържание

Части и подръжка на Mitsubishi Eclipse GT 3.0 205к.с.


Препоръчано мнение

Здравейте,нов съм във форума.Харесал съм си един автомобил,но незнам нищо за него,а информацията е много оскъдна.Става въпрос за Mitsubishi Eclipse GT 3.0 2002г

Като този от обявата http://nfs.mobile.bg...000&f1=detailss

Кажете нещо за този автомобил,главно ме интересуват цени на части,поддържка,слаби места,разход.и всичко полезно за което се сетите :)

Редактирано от Hristo
Корекция на заглавието
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума. Малко хора се спират на такава кола ;) Eclipse 3-та генерация. Що се отнася до чати и подръжка. С поръчка винаги ги доставят до седмица в зависимост от това какво търсиш. Истината е, че не са особено евтини. Слаби места има в интериора. Таблата на тезиколи винаги са напукани защото пластмасата им е доста слаба. Имат поне три пукнатинки в горната част. За сметка на това ходовата им чат е здрава. Двигателя им е здрав също. Слабото му място е главата, гарнитуърата. И на тези модели фитъра им е в една кутия от която почти не се засмуква въздух. Задължително се сменя с конусовиден и колата малко по се отпушва и във високите е по-добре така да се каже. Заради стандартите в USA/japan са направени така да се по тихи уж. И последно но не и маловажно. Този мотор 3.0 е 203hp тези от салона незная спецификацийте на тази кола най-вероятно. Разхода и градско ще е към и над 16/100 Или 40-45лв в зависимост колко натискаш. Надявам се да съм ти бил от полза. Поздрави.

Редактирано от Gotti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума. Малко хора се спират на такава кола ;) Eclipse 3-та генерация. Що се отнася до чати и подръжка. С поръчка винаги ги доставят до седмица в зависимост от това какво търсиш. Истината е, че не са особено евтини. Слаби места има в интериора. Таблата на тезиколи винаги са напукани защото пластмасата им е доста слаба. Имат поне три пукнатинки в горната част. За сметка на това ходовата им чат е здрава. Двигателя им е здрав също. Слабото му място е главата, гарнитуърата. И на тези модели фитъра им е в една кутия от която почти не се засмуква въздух. Задължително се сменя с конусовиден и колата малко по се отпушва и във високите е по-добре така да се каже. Заради стандартите в USA/japan са направени така да се по тихи уж. И последно но не и маловажно. Този мотор 3.0 е 203hp тези от салона незная спецификацийте на тази кола най-вероятно. Разхода и градско ще е към и над 16/100 Или 40-45лв в зависимост колко натискаш. Надявам се да съм ти бил от полза. Поздрави.

 

 

Здравей! Първо благодаря за бързия отговор,Не съм очаквал толкова подробно разяснение.Тъй като автомобила е много рядък и даже някой хора незнаят,че съществува.Проблема с таблото мога да го оправя много лесно,предполагам и въздушния не е проблем.Но разхода ми се струва,че ще ми дойде малко на нагорнище.Видях из разни сайтове за технически данни на този модел разход градско,12.малко ми се стори странно,но все пак...

Можеш ли да ми дадеш едно сравнение за поддръжката,...примерно като на бмв 530д 193к.с или по-скъпа.Или ако може да ме ориентираш към някакъв каталог с части и цени онлайн.

Благодаря ти предварително! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Разхода е два литра плюс от това което пишат по сайтовете. Според мен както и да я караш под 14,5 литра няма вариант да я свалиш. Това е ако е ръчка. Но автомата 15-16+ не ги харесва. Един пирятел има Bmw 530d автомат но е 184кс. 2001г. По това което ми е казвал Bmw има по-скъпа подръжка. А като каталог с части и цени онлайн съм търсил многократно но без успех. Ходил съм на място и то в много фирми и тези коли дори не фигурират в каталога им. А онлайн е почти невъзможно да се намерят поне в България. Има ги само в каталози на Чуждестранни сайтове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много от частите са съвместими с тези на Хюндай. И не са толкова скъпи ! Оригиналните за сметка на това са доста скъпички , ама това не прави по-евтините по-некачествени. За разхода , много ще ти е. Ама изживяването с тая кола е много по-добро от това с БМВ дизел. А и всеки кара БМВ , купи си Еклипс , няма да съжаляваш. Аз имам по-стария модел , но имам приятел с 3-та генерация. И 2-ра и 3та са страхотни! Няма да се разочароваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Точно този автомобил не е за теб.Удрян е предницата е правена и е наръсен негодно дори бяха боядисали и фара малко.Проста българска авто джамбазка работа.Видях го тъкмо като я вкараха отвратителна е.Удрян Еклипс е като скопено магаре.Много мъки ще ти трябват да го накараш точно този да заприлича на кола,Не го гледай на снимките ами си раресай друг.А като искаш 3000 кубика си вземи истински демек 3000ГТ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...