Премини към съдържание

скоростна кутия


vesko5

Препоръчано мнение

здр, имам галант '98, 2.0 tdi има шум в скоростната кутия. някой имал ли е подобен проблем? шуми на тихи обороти,като натиснеш съединителя изчезва. съединителя е нов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр, имам галант '98, 2.0 tdi има шум в скоростната кутия. някой имал ли е подобен проблем? шуми на тихи обороти,като натиснеш съединителя изчезва. съединителя е нов.

Имам Галант 2.0 инжекция от 2002 и го има същия проблем. Нямам представа от к'во е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр, имам галант '98, 2.0 tdi има шум в скоростната кутия. някой имал ли е подобен проблем? шуми на тихи обороти,като натиснеш съединителя изчезва. съединителя е нов.

 

Някаква втулка на оста на скоростната кутия е. Няма проблем. За да се смени трябва да се разглоби цялата кутия ама няма смисъл! А може и да е от някой синхронизатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр, имам галант '98, 2.0 tdi има шум в скоростната кутия. някой имал ли е подобен проблем? шуми на тихи обороти,като натиснеш съединителя изчезва. съединителя е нов.

Това са лагери на първичния вал.........там са 2 бр. конусовидни са, трябва да се сменят и двата, но тъй като ще се отваря ск. кутия -по добре и 4-рите да смените ,така е най добре.......естествено като се отвори , ще се видят и другите неща дали са наред и ще се прецени на място какво още ще се сменя :) B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз вече отворих кутията,проблема е в последната зъбчатка на блоковата ос, износени са шлиците и има луфт. така че май не търпи отлагане, трябва да се прави. :D аз имам сервиз във Варна и като цяло се забавлявам с това mitsubishi, лесно е за работа и можеш да твориш. винаги има план "B". :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз вече отворих кутията,проблема е в последната зъбчатка на блоковата ос, износени са шлиците и има луфт. така че май не търпи отлагане, трябва да се прави. :D аз имам сервиз във Варна и като цяло се забавлявам с това mitsubishi, лесно е за работа и можеш да твориш. винаги има план "B". :icon_thumbup:

 

 

А на колко хиляди км се появи тоя шум?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_censored: Без да налагам мнение ,но шум от шлици звучи несириозно,шуми лагер,зъбно

колело защото се върти ,а в шлица връзката е неподвижна в ротация :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

извинявай, но май не си обърнал внимание, че става въпрос за разбита зъбчатка и за разбита ос с много голям луфт по между им. както и да е кутията е сглобена и работи перфектно, решението беше план "B". ако някой има въпроси може да пита............ :icon_clap: :first: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

извинявай, но май не си обърнал внимание, че става въпрос за разбита зъбчатка и за разбита ос с много голям луфт по между им. както и да е кутията е сглобена и работи перфектно, решението беше план "B". ако някой има въпроси може да пита............ :icon_clap: :first: :D

Шума тракане ли беше или стържене?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

шума беше силно тракане на тихи,като на разбити пружини на съединител.

 

А различаваше ли се като си на полусъединител, по- слаб ли беше на полусъединител?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам при мен има един шум които се появява на 2600 до към 3000 оборота и е от скоростната кутия шума наподобява стържена и се появава само ако сам на скорост демек на място нищо не се чува

дали е от скоростната кутия

 

п.с сменяха ми агренажните ремъци! Дали може е от тях?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: А ролки сменяли ли са ти с ангренажа? Да не ти шуми някоя ролка? :mitsu-smiley:

 

Да всичко комплект ми смениха

когато колата не е на скорост и се форсира не се чува нищо, а не били трябвало да се чува ако е от ролки, ремък

 

двигателя е 4Г63

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко комплект ми смениха

когато колата не е на скорост и се форсира не се чува нищо, а не били трябвало да се чува ако е от ролки, ремък

двигателя е 4Г63

:mitsu-smiley: Ами може да се чува над еди-колко си оборота. Но щом са сменили всичко в комплект не би трябвало да е от това. И аз имам ролка за смяна, която шуми само над 2000 оборота. Когато съм на скорост се чува ясно, а като изключа спира да се чува. Но пък като отворя капака и се наведа над мотора се чува и на празен ход. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

аз вече отворих кутията,проблема е в последната зъбчатка на блоковата ос, износени са шлиците и има луфт. така че май не търпи отлагане, трябва да се прави. :D аз имам сервиз във Варна и като цяло се забавлявам с това mitsubishi, лесно е за работа и можеш да твориш. винаги има план "B". :icon_thumbup:

 

 

Тази "последна зъбчатка" ще рече за коя скорост?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...