Премини към съдържание

Фарове за каризма 1998г


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам проблем с фаровете на колата. те светят много ниско и отидох на сервиз да ми настройват, но се оказа, че врътките на шпилките с които се насройват фаровете са счупени. От сервиза ми казаха да си купя нови фарове, че няма как да се ремонтират тези врътки, а на едната шпилка, не само са счупени врътките, но и излязла самата шпилката от леглото на рефлектора. Дали може да се модфицират тези врътки по някакъв начин и как може да се вкара шпилката обратно. Ако не може да се оправят, от къде мога да намеря фарове втора ръка и какви са им цените?

 

Благодаря ви предварително за помощта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

И аз имам същият проблем, ако някой знае къде може да се поправят врътките и шпилките за фаровете, нека сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам проблем с фаровете на колата. те светят много ниско и отидох на сервиз да ми настройват, но се оказа, че врътките на шпилките с които се насройват фаровете са счупени. От сервиза ми казаха да си купя нови фарове, че няма как да се ремонтират тези врътки, а на едната шпилка, не само са счупени врътките, но и излязла самата шпилката от леглото на рефлектора. Дали може да се модфицират тези врътки по някакъв начин и как може да се вкара шпилката обратно. Ако не може да се оправят, от къде мога да намеря фарове втора ръка и какви са им цените?

 

Благодаря ви предварително за помощта.

 

Можеш да си купиш нови, например оттук.

Няма никакъв смисъл да си купуваш секънд хенд, защото едно, че няма да са много по-евтини, рефлекторите вероятно са отишли, а пластмасата на врътките, които те тормозят е остаряла и ще се счупят бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега, ако още не си се справил с проблема ще погледна из гаража, мисля, че имах счупени фарове и да ти помогна ако мога!

Редактирано от HIXTER
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Става въпрос за Каризма 1998г - GDI LX ! Има ли монтирана инсталация, реле за фаровете за мъгла ? Иначе фабрично няма монтирани фарове, а само копче на таблото. С една дума - ако монтирам фарове , другото ще го има ли ? Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инсталацията си съществува.

Нужно ти е само копче с електрониката за пускане.

Обикновено е комбинирано - половината за халогена и половината за допълнителната светлина отзад за мъгла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инсталацията си съществува.

Нужно ти е само копче с електрониката за пускане.

Обикновено е комбинирано - половината за халогена и половината за допълнителната светлина отзад за мъгла.

 

Копче и лампа на таблото имам ! Проверих отзад, но няма кабели! За отпред не знам. Като се стопли ще потърся основно ! Благодаря за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи като се сложат фаровете за мъгла се сменя копчето което пуска задния фар за мъгла със същото копче на големи но разделено на две, за да ги пуска по отделно? Или от същото копче светват заедно и предни и задни светлини за мъгла?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Копчето е от две части - едната за халогените, другата за задната допълнителна червена светлина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Копчето е от две части - едната за халогените, другата за задната допълнителна червена светлина.

Сърдечно благодаря на двамата колеги за инфото !
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...