Премини към съдържание

Специфичен проблем


Препоръчано мнение

Здравейте, карам дизеловия мотор на митсубиши и имам следното запитване. Понякога, когато карам и отпусна педала на гаста или дори изключа от скорост бордовия ми компютър не дава нормалната стойност от нула разход, а примерно 3-5-7 и съответно като подавам гас стойността расте от тази и ми дава огромен разход. Това ми се случва понякога и незнам от какво е породено. Някой има ли подобен случай?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разход 0 дава при принудителен празен ход доколкото си спомням, не като изключиш от скорост (не съм сигурен де щото съм с CVT кутия и там няма изключване от скорост), при по-сериозно надолнище без да изключваш от скорост и отпуснат педал на газта какво ти дава ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разход 0 ми дава като пусна педала от гаста или изключа от скорост, също така и при голямо надолнище. Но в някой случаи не е така и средния разход на бордкомпютъра ми скача много поради тази причина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези компютри показват ли разхода в "колко километра с 1 литър"?

Например числото 25 да значи 4 литра за 100 км (4/100), а не 25 литра за 100 км (25/100). Е, ако не показват, питането нека остане без отговор :)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези компютри показват ли разхода в "колко километра с 1 литър"?

Например числото 25 да значи 4 литра за 100 км (4/100), а не 25 литра за 100 км (25/100). Е, ако не показват, питането нека остане без отговор :)

 

Имаше нещо такова по спомен... със сигурност има MPG, което е подобно :rolleyes:

 

@stefotoo, странно е да ти го показва 0 на изключена от скорост (тогава със сигурност няма принудителен празен ход). Мен ми се е случвало по лек наклон да не ми показва 0, но просто наклона не е достатъчен...

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак предполагам. Да речем моментният разход на неутрална е 700 мл нафта на час и скоростта на движение е 80 км/ч. Кой ще изчисли колко се пада разхода в литри/100 км пробег :rolleyes: Затова може да покаже и 0 на изключена без да е на "ППХ", пък било и за кратко.

 

Един познат с нова дизелова кола 2 литра се шашкаше от показания за моментен 12,5-14 и се оказа, че борда показва километри за литър гориво. Демек падаше се 8-8 и нещо. Затова попитах дали го имат това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...