Премини към съдържание

Моторче за празен ход


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Снощи колата се прецака - държи 2500 оборота на празен ход, понякога ги и люлее.

Днес я водих на майстор и проблема се оказа следният:

Стъпковият мотор е здрав и реагира адекватно, но мехаиката след него е счупена.

Веднага след моторчето има поредица от зъбни колела и един пластмасов механизъм на резба.

Фактически този механизъм отваря/затваря клапата. И понеже е пластмасов се е счупил - вероятно от старост.

Не знам дали върви с моторчето или с клапата, но ми трябва.

Моля за помощ - моторче ли да търся или клапа? Може да не са работещи, стига тази механика да е здрава.

И още нещо - понеже е най-обикновена механика би трябвало да става и от Галант например, те имат същите мотори?

Предварително благодаря на отзовалите се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, и то по същия начин. Изчетох ти темата - ти оправи ли проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си 4-тя на когото виждам счупено така, явно не издържа с годините на постоянния напън при начално установяване :(

Решших го моя проблем, с лепене не стана по никакъв начин, изкарва няколко дена и пак се чупи. Доста време карах с изключено стъпково моторче и навит винт на ръка за да докарам оборотите до 800. Няма никакви проблеми да се кара така, единстено при включен климатик, фарове и други консуматори падаха под 500 оборотите.

Купих 2-ра употреба след дълго търсене, много дефицитна стока се оказаха тези моторчета...механика въобще няма да намериш, търси цяло такова от моделите които съм посочил в другата тема. А, намерих и китайски, на по 70-80 долара броя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си 4-тя на когото виждам счупено така, явно не издържа с годините на постоянния напън при начално установяване :(

Решших го моя проблем, с лепене не стана по никакъв начин, изкарва няколко дена и пак се чупи. Доста време карах с изключено стъпково моторче и навит винт на ръка за да докарам оборотите до 800. Няма никакви проблеми да се кара така, единстено при включен климатик, фарове и други консуматори падаха под 500 оборотите.

Купих 2-ра употреба след дълго търсене, много дефицитна стока се оказаха тези моторчета...механика въобще няма да намериш, търси цяло такова от моделите които съм посочил в другата тема. А, намерих и китайски, на по 70-80 долара броя.

 

Мисля си, че печен стругар може да го направи от полиамид.

Трябва да е много точно изпълнение обаче и да уцели резбата.

Можеш ли да изровиш линк на тези китайските моторчета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само стругар няма да ти свърши работа заради профила в самото стебло, там е зора. Не че не може да се направи с подходящи машини но не си струва играчката. Нови моторчета намерих в alibaba.com , свързах се с китаеца, минималното количество е 2 броя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само стругар няма да ти свърши работа заради профила в самото стебло, там е зора. Не че не може да се направи с подходящи машини но не си струва играчката. Нови моторчета намерих в alibaba.com , свързах се с китаеца, минималното количество е 2 броя.

 

Здравей,

Имаш ли снимка на цялото моторче?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...