Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Проблемът е следният - Когато автомобила е извън скорост оборотите играят. Проверихме тока и свещите , всичко е добре. Стъпковото моторче е изрядно. Може да се има в предвид , че не е с оригиналната генерация, добавяно е спортно гърне , също така имам и ксенон който предполагам ,че дава грешки в компютъра. Колата не гасне , но оборотите играят и то не винаги , а това ме дразни. Някакви идеи? Митсубисши Еклипс 2г ГС - 146 коня , 2000 кубика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е следният - Когато автомобила е извън скорост оборотите играят. Проверихме тока и свещите , всичко е добре. Стъпковото моторче е изрядно. Може да се има в предвид , че не е с оригиналната генерация, добавяно е спортно гърне , също така имам и ксенон който предполагам ,че дава грешки в компютъра. Колата не гасне , но оборотите играят и то не винаги , а това ме дразни. Някакви идеи? Митсубисши Еклипс 2г ГС - 146 коня , 2000 кубика.

Поредният дефектирал компютър вероятно :) В какъв диапазон играят оборотите колега? Между колко и колко? На студен мотор като запалиш колко оборота държи?И как реши,че аджаба стъпковото моторче е изрядно?А дори да е компютъра дали го управлява коректно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредният дефектирал компютър вероятно :) В какъв диапазон играят оборотите колега? Между колко и колко? На студен мотор като запалиш колко оборота държи?И как реши,че аджаба стъпковото моторче е изрядно?А дори да е компютъра дали го управлява коректно?

Между 900 и 600 понякога до 500. Защото е ново и предполагам , че е добре но най-вероятно проблем в компютъра. Какво да правя ? Ако го рестартирам дали има вероятност да се оправи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между 900 и 600 понякога до 500. Защото е ново и предполагам , че е добре но най-вероятно проблем в компютъра. Какво да правя ? Ако го рестартирам дали има вероятност да се оправи?

Старото какво му бешше?

Премерете намотките на старото и вижте какви стойности ще даде, тогава мога да ви кажа и дали проблема е в ЕКУ-то или другаде.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старото какво му бешше?

Премерете намотките на старото и вижте какви стойности ще даде, тогава мога да ви кажа и дали проблема е в ЕКУ-то или другаде.....

Старото е сменено преди да купя колата , 1 месец преди това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старото е сменено преди да купя колата , 1 месец преди това.

Свали моторчето, като обърнеш буксата има 6 крака.2 реда по 3.Взимаш един мултицет и за да е изрядно трябва да е както следва 1 и 2-ри крак 30-40 Ома 1 и 3 крак умножено по 2 демек 60-80 ома.На долния ред е идентично.Ако някъде 1-2 1-3 крак нямаш същротивление значи нямаш и моторче.1 крак се пада от ляво като погледнеш буксата срещу теб.Дано всичко да е наред и проблема да е в компа,че там по-малко боли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свали моторчето, като обърнеш буксата има 6 крака.2 реда по 3.Взимаш един мултицет и за да е изрядно трябва да е както следва 1 и 2-ри крак 30-40 Ома 1 и 3 крак умножено по 2 демек 60-80 ома.На долния ред е идентично.Ако някъде 1-2 1-3 крак нямаш същротивление значи нямаш и моторче.1 крак се пада от ляво като погледнеш буксата срещу теб.Дано всичко да е наред и проблема да е в компа,че там по-малко боли.

Благораря много , до сряда ще съм свършил тая работа и ще те държа в течение. Просто сега имам много работа и нямам време за колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Измерих ги , всичко беше така 1-2 35 Ома , 1-3 72-75 Ома. Почистих дореселовата клапа и рестартирах компиютъра. След рестарта оборотите бяха добре. Загасих я , после пак запалих и пак не бяха добре. После врътнах с отверката винтила за въздуха и оборотите сега държат на 1000. Покарах я , оставих я да истине , за сега сичко е наред. Ако има пак проблем ще пиша. Благодаря за отговора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да държи 1000.Ауспуха черен ли ти е отзад?Тук гаранция имаш проблем с компютъра.Моторчето трябва да регулира оборотите дори и при напълно затворен болт за въздуха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...