Премини към съдържание

Проблем с пистов ремък каризма 1.9 тди 98 г


Препоръчано мнение

Здравейте,

за пръв път се включвам след регистрацията си

Имам Мицубиши Каризма 1.9 тди 98 г

Проблема е следният:

Преди няколко месеца започна периодично да разнищва пистовия ремък,като единия път дори го скъса-самия ремък го сменях 2 пъти-този е трети

Смених комплекта обтяжна ролка+амортисьор(като новия се оказа с 3-4 см по-къс от стария)и за известно време този проблем изчезна.

От няколко дни наблюдавам как излиза една писта навън-на хидравликата.Видимо навсякъде другаде е симетричен

Отново започва да нищи ремъка.

Моля ви за мнение.

Благодаря предварително на всички.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за пръв път се включвам след регистрацията си

Имам Мицубиши Каризма 1.9 тди 98 г

Проблема е следният:

Преди няколко месеца започна периодично да разнищва пистовия ремък,като единия път дори го скъса-самия ремък го сменях 2 пъти-този е трети

Смених комплекта обтяжна ролка+амортисьор(като новия се оказа с 3-4 см по-къс от стария)и за известно време този проблем изчезна.

От няколко дни наблюдавам как излиза една писта навън-на хидравликата.Видимо навсякъде другаде е симетричен

Отново започва да нищи ремъка.

Моля ви за мнение.

Благодаря предварително на всички.

Явно ти бяга съосието на шайбата на хидравликата, щом там ти излиза ремъка. Виж да няма разхлабени болтове или разбити лагери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и при мен го имаше абсолютно същия проблем с нищенето и късането на ремъка, но след като ми смениха демпфера за обтяжната ролка нещата се оправиха. Според майстора в сервиза, има голямо значение посоката на слагане на този демпфер (трябвало да има маркер за посоката, който отсъстваше на 3 от четерите демпфера, които намериха). Разбира се, това е само ако се купуват по отделно демпфера и ролката, ако са заедно те са монтирани (би трябвало правилно) един към друг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...