Премини към съдържание

Разходки и почивки сред природта


Препоръчано мнение

Здравейте колеги ,на мен ми харесва да посещавам красиви и диви местности в България ,надявам се и на вас.

Отварям тази тема и се надявам всеки да споделя местата на който е бил и са му харесали ,за да може да ги посетят и други :)

Ето и част от местата на който съм бил и ви препоръчвам да ги посетите ...

 

Екопътека "Бяла река"- Калофер

Еменски каньон -екопътека - Велико Търново

Крушунски водопади - Крушуна,Ловеч

Деветашка пещера - Деветаки,Ловеч

Дяволското гърло - Триград

Харамийска пещера - Триград

Ягодинска пещера - Ягодина

Водопад Скакавица - Рила

Седемте рилски езера - Рила

 

Приятен път :drive:

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е хоби и мисля че такива теми ако се развиват ще бъдем всички по-спокойни и добронамерени(поклон за темата колега)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я така и така има тема, споделете в ДЕВИН какво да видя?

Ами в Девин не знам точно ,но Триград и Ягодина са на 30 км от там ,така че ако имаш време .... :drive:

А ето и за Девин какво открих :

http://www.devin.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=53

http://www.evgenidinev.com/seen/devin_ecoway/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я така и така има тема, споделете в ДЕВИН какво да видя?

 

Във Девин по това време на годината няма какво да правиш колега ,миналата година бях там по това време , хубава вила ,камина кеф ,но освен да правиш деца друго развлечение няма .

 

п.с. по добре иди на Велинград :icon_rock:или ела на Старозагорските минерални бани :icon_dance:

Редактирано от echik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това лято съм се заканил да ходя на Рила. Като идеята ми е да се преспива една вечер с палатки.

Някой навит да организираме нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това лято съм се заканил да ходя на Рила. Като идеята ми е да се преспива една вечер с палатки.

Някой навит да организираме нещо?

 

Много хубава идея .Преди 7 години ходихме с приятели на Рила ( от там се запалих да ходя по такива места ) само че спахме по хижите като правихме преход на в.Мальовица .Маршрута беше следния с автобус до хижа Мальовица (преспиване ) - 9 часов преход през връх Мальовица до хижа Седемте езера (преспиване) после 2 часов преход до хижа Скакавица (преспиване ) .Просто уникално изживяване .

 

А за палатки според мен е доста студено вечер ( а и нямам палатка :rolleyes: ).Но да сме живи и здрави до лято може да се включа и аз .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, не е проблем и да модифицираме малко плана.. но ми се искаше вечер да седнем сред природата да запалим огън и да поркаме биричка :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да дойде лято ,ще решим ,а на Скакавица си имаше външно барбекю преди 7 години ето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То до хижата също можем да опънем пържолите с бирата и картофите.Заявавам участие в посещението на Рила, лятото. Двама дущи сме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това лято съм се заканил да ходя на Рила. Като идеята ми е да се преспива една вечер с палатки.

Някой навит да организираме нещо?

Там има мечки......... :D :D Знам за два маршрута , и двата са много яки, единия е от северната страна ( откъм София)Сапарева баня, другия е откъм Рилския манастир.......навреемто ( 90-те години на миналия век :D ) съм катерил и багерувал доста по планините и знам доста неща от тази местност......Посетете :

1.Рилски манастир,2. Рибни езера,3.Хижа Рибни езера, Канарата........

Ходил съм от Паничище пеша :icon_doh: през Националния рилски резерват до ...........Якоруда........ :icon_doh: Повече пеш не ходя, имам си кола, ако требе с джипка, но пеша никога повече...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе има и други местности, които са добре да видите........

Родопите са ми любимите в Бг - Перперикон, Татул, Ухловица, Чудни мостове,Триград,Ягодина ........... това са все дестинации,за които си заслужава да биете път........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата с интерес....

разполагам с 2 офицерски палатки ;-)

ама за лятото все пак става дума....

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе има и други местности, които са добре да видите........

Родопите са ми любимите в Бг - Перперикон, Татул, Ухловица, Чудни мостове,Триград,Ягодина ........... това са все дестинации,за които си заслужава да биете път........

 

Да ти кажа честно Перперикон не ме грабна с нищо ,не си заслужава да се бие път само за него (вчера си направихме разходка до там :) ).Иначе има и други места като Хотница ,Сливодолско падало(екопътеки ) и ако сте голяма компания препоръчвам да си направите рафтинг по Струма .Много е готино (макар че времето в което ние бяхме там по скоро беше като разходка с лодка :D ).Между другото и на мен Родопите са ми любима дестинация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно Перперикон не ме грабна с нищо ,не си заслужава да се бие път само за него (вчера си направихме разходка до там :) ).Иначе има и други места като Хотница ,Сливодолско падало(екопътеки ) и ако сте голяма компания препоръчвам да си направите рафтинг по Струма .Много е готино (макар че времето в което ние бяхме там по скоро беше като разходка с лодка :D ).Между другото и на мен Родопите са ми любима дестинация.

Е, то не е казано че само за Перперикон сме тръгнали, но така и така сме там наоколо, що да не минеме и там........има още много места в Родопите ,които просто са само ниви и гори, но са необичайни и красиви.......от Триград до Ягодина пеша през горите/ ливадите също е много хубаво......в района около Разлог също е много яко, там къде се сливат трите планини Родопи,Пирин и Рила.........от Триград към Доспат до Гоце Делчев през Сатовча е много хубав пътя, ама от към природа, не от към качество на асфалта ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не е казано че само за Перперикон сме тръгнали, но така и така сме там наоколо, що да не минеме и там........има още много места в Родопите ,които просто са само ниви и гори, но са необичайни и красиви.......от Триград до Ягодина пеша през горите/ ливадите също е много хубаво......в района около Разлог също е много яко, там къде се сливат трите планини Родопи,Пирин и Рила.........от Триград към Доспат до Гоце Делчев през Сатовча е много хубав пътя, ама от към природа, не от към качество на асфалта ........

 

Оооо за Триград мога да говоря много,за красотата на природата два пъти съм ходил там и сега някой да ми каже веднага тръгвам има нещо което ме влече на там.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, не е проблем и да модифицираме малко плана.. но ми се искаше вечер да седнем сред природата да запалим огън и да поркаме биричка :icon_blush:

Рила я знам почти на длан и винаги съм готов да тръгна!Местата са много за лагеруване както за палатки така и каравани.Има места и само за барбекю но има доста условия за паленето му.(които ако се спазят няма проблем)Така че съм с две ръце ЗА..само казвате и тръгвам :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ами в Девин не знам точно ,но Триград и Ягодина са на 30 км от там ,така че ако имаш време .... :drive: А ето и за Девин какво открих :http://www.devin.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=53http://www.evgenidinev.com/seen/devin_ecoway/

 

 

Евала! Направихме точно така, както каза :). Двете пещери, а покрай тях и ждрелата. А за капак, тези проливни дъждове, направиха Дяволското гърло - ОЩЕ ПО СТРАХОВИТО!

 

А освен това, да споделя и за хотела. От grabo взехме ваучери за по 100лв, за две вечери на човек в ПЕРСЕНК - уникален хотел! За справка, цената на двойна стая, на вечер е 249лв., тоест ваучерите бяха много на далавера. Много мили хора, много усмихнати, много високо ниво на обслужване, боулинг, билярд, цените в ресторанта и бара, са нормални, тоест една идея по-скъпи, но все пак е 5* хотел. Билярда е 5лв на човек, малък Джак е 8лв, колата е 2-3лв. Давам цените само за ориентир. Разбира се, без ваучер, цената за нощувка е много скъпа!

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала! Направихме точно така, както каза :). Двете пещери, а покрай тях и ждрелата. А за капак, тези проливни дъждове, направиха Дяволското гърло - ОЩЕ ПО СТРАХОВИТО!

 

Радвам се че ти е харесало (не знам дали ще има на някой да не му хареса) Двете пещери и ждрелата са уникални .А за хората там .....те просто са си останали ХОРА от който трябва да вземем да се по научим малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала! Направихме точно така, както каза :). Двете пещери, а покрай тях и ждрелата. А за капак, тези проливни дъждове, направиха Дяволското гърло - ОЩЕ ПО СТРАХОВИТО!

 

А освен това, да споделя и за хотела. От grabo взехме ваучери за по 100лв, за две вечери на човек в ПЕРСЕНК - уникален хотел! За справка, цената на двойна стая, на вечер е 249лв., тоест ваучерите бяха много на далавера. Много мили хора, много усмихнати, много високо ниво на обслужване, боулинг, билярд, цените в ресторанта и бара, са нормални, тоест една идея по-скъпи, но все пак е 5* хотел. Билярда е 5лв на човек, малък Джак е 8лв, колата е 2-3лв. Давам цените само за ориентир. Разбира се, без ваучер, цената за нощувка е много скъпа!

Е то сега не е ли много кално бре? Особено ако си влизал в Харамийската пещера,но тя май през този сезон не работи, тъй като е опасно.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В нея не сме. Кал нямаше. Малко в Ягодинската, тя дори беше наводнена през ВХОДА, влезнахме през ИЗХОДА до наводненото и от там на обратно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В нея не сме. Кал нямаше. Малко в Ягодинската, тя дори беше наводнена през ВХОДА, влезнахме през ИЗХОДА до наводненото и от там на обратно.

Според мен много рано сте отишли,там в този район най хубавото време е края на май, началото на юни.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...