Премини към съдържание

Предни фарове Mitsubishi Space Runner след 1999 г


Препоръчано мнение

Здравейте,

Карам Space Runner 2000 г. Та преди няколко дни ми изгоря едната къса светлина. При смяната видях, че под крушката за къса-дълга H4 има и крушка за габаритите. Стандартно при всички автомобили е, но явно още като съм я купувал е била с 2 изгорели крушки на габаритите и не съм забелясал. А не съм забелязал, че там (основния фар къси-дълги) има и габарити защото имам допълнителни по 2 фара в осветителните тела, един за мъгла и друг който светва с габаритите. Та сега като ми светят 4 габарита отпред се питам допълнителния фар който светва с габарита допълнителен габарит ли е? Не виждам голяма логика. Пък вътре са с безцокълни крушки по 4W. При вас така ли е или не? Не мога да намеря никъде описание на тези фарчета, за какво служат и колко ватови крушки се слагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте !

Искам да помоля Ivo Ru или който има информация за помощ .

Ако е възможно да обясни как е изкарал крушката на фара защото имам малък проблем , при размърдване на буксата крушката за къси гасне и при ново размърдване светва , опитах да изкарам буксата за да изкарам буксата за да проверя крушката но не поддава и ме е страх да напъна за да не я счупя . Автомобила е Space Runner GDI 2.4 2000г.

Ако има някакъв специфичен начин на изкарване на буксата моля да споделите или ако може да покажете снимки .

Благодаря и до скоро !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Искам да помоля Ivo Ru или който има информация за помощ .

Ако е възможно да обясни как е изкарал крушката на фара защото имам малък проблем , при размърдване на буксата крушката за къси гасне и при ново размърдване светва , опитах да изкарам буксата за да изкарам буксата за да проверя крушката но не поддава и ме е страх да напъна за да не я счупя . Автомобила е Space Runner GDI 2.4 2000г.

Ако има някакъв специфичен начин на изкарване на буксата моля да споделите или ако може да покажете снимки .

Благодаря и до скоро !

Вече ми е трудно да си спомня как беше точно. В общи линии положението е следното. Крушките са закопчани с едни телени пружини. Беше ми трудно да ги откопчея. После видях че са фиксирани с по едно болтче с кръстата глава. Развих него с къса отверка и така ги свалих. Като го огледах свалено ми се стори че може само да се разхлаби болтчето за да откопчее пружината. Пробвай първо така, че после е игра докато се завие. Забравих. Първо изхлузваш гумения маншон и го обръщаш назад за да се открие куплунга. Може би имаш допълнителен проблем. Нагоряла или дори полустопена букса за да ти светва и изгасва при размърдване. При мен едната беше нагоряла и като я извадих се полуразпиля. Намерих някаква китайска измишльотина H4 куплунг с по 3-4 сантиметрови кабелчета. Хубавото му беше че е керамичен. Бая си поиграх. Извадих пластините (те така и така падаха) презапоих кабелите, оправих им контрите и монтирах куплунга като срязах кабелите на стадия, запоих ги към новия и изолираш с термошлаух. Огледай добре на светло и ще го разбереш как е. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И на моя рънър габаритите във фаровете светят заедно с тези допълнителни фарчета дето не им знам логиката защо са направени. Може би се използват за моделите с фабрични DRL светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече ми е трудно да си спомня как беше точно. В общи линии положението е следното. Крушките са закопчани с едни телени пружини. Беше ми трудно да ги откопчея. После видях че са фиксирани с по едно болтче с кръстата глава. Развих него с къса отверка и така ги свалих. Като го огледах свалено ми се стори че може само да се разхлаби болтчето за да откопчее пружината. Пробвай първо така, че после е игра докато се завие. Забравих. Първо изхлузваш гумения маншон и го обръщаш назад за да се открие куплунга. Може би имаш допълнителен проблем. Нагоряла или дори полустопена букса за да ти светва и изгасва при размърдване. При мен едната беше нагоряла и като я извадих се полуразпиля. Намерих някаква китайска измишльотина H4 куплунг с по 3-4 сантиметрови кабелчета. Хубавото му беше че е керамичен. Бая си поиграх. Извадих пластините (те така и така падаха) презапоих кабелите, оправих им контрите и монтирах куплунга като срязах кабелите на стадия, запоих ги към новия и изолираш с термошлаух. Огледай добре на светло и ще го разбереш как е. Успех.

Благодаря за съветите ще пробвам това което си ми описал !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...