Премини към съдържание

Аутледнър - ASC OFF


Препоръчано мнение

Като запаля колата ми изписва ASC OFF. Може ли да ме посъветвате какво означава това, имам само копче за изключване, но не и за включване. явно системата за автоматично стабилизиране и контрол трябва да е включена автоматично и най-вероятно това съобщение трябва да ми покаже че има някакъв проблем или е нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснеш един път копчето "ASC OFF" при запален автомобил какво се случва?

 

ами нищо не се случва защото то първоначално си е изключено, по правило при нормална работа би трябвало при палене да си е включено и при натискане и задържане на копчето за изключване да светне ASC OFF и при следващото палене пак да си е включено

какво имаш в предвид с този въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто питам дали си опитала и ако да какъв е резултата.

Щом не реагира, значи ще трябва да отскочиш до сервиз за диагностика.

 

Как се изказах неподготвена и ви заблудих. Снощи изтествах какво точно се случва - докато паля колата светва на екранчето ASC OFF в жълта светлина за около 2-3 секунди и изгасва. Като натисна копчето и го задържа малко светва на екранчето ASC OFF в червена светлина без да изгасва докато не угася двигателя, след това пак запалих и не се появи кратко жълто ASC OFF при палене - това ме обнадежди че всичко си е наред, обаче тази сутрин при палене пак имаше кратко жълто ASC OFF - та незнам може това да е нормално някакъв вид check палене

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като запаля колата ми изписва ASC OFF. Може ли да ме посъветвате какво означава това, имам само копче за изключване, но не и за включване. явно системата за автоматично стабилизиране и контрол трябва да е включена автоматично и най-вероятно това съобщение трябва да ми покаже че има някакъв проблем или е нещо друго?

 

ASC (active stability control) е включено по подразбиране. Като дадете "на контакт" трябва да светне в оранжево ASC OFF. Като запалите - да изгасне. Това означава, че системата е активна и работи. Може да я изключвате и включвате като задържите бутона ASC OFF за 10 секунди.

Особено в този период на годината не Ви препоръчвам да изключвате системата.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...