Премини към съдържание

Термостат ли е?


Masterdfx

Препоръчано мнение

Автомобилът е каризма 1,8 GDI 07.99г. При последното ми извънградско каране забелязах следния ефект:

В началото стрелката за температурата на водата постепенно достигна до средата на скалата (в нормалното си положение), след няколко километра имаше спускане, при което стрелката се отклони да кажем на 60 градуса. Когато има изкачване (натоварване на двигателя), съответно се връща до нормалното си състояние. Освен това сякаш сутрин загрява по-бавно и й трябва повече време до достигане на оптималната температура. Основно карам на къси разстояния 3-4 км. и правя сравнение с предишните 2 години.

Възможно ли е датчика за температурата на водата да не отчита винаги правилно или проблема е изцяло в термостата.

Парното понякога си променя малко температурата без да се пипа (ако това има значение в случая!).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е каризма 1,8 GDI 07.99г. При последното ми извънградско каране забелязах следния ефект:

В началото стрелката за температурата на водата постепенно достигна до средата на скалата (в нормалното си положение), след няколко километра имаше спускане, при което стрелката се отклони да кажем на 60 градуса. Когато има изкачване (натоварване на двигателя), съответно се връща до нормалното си състояние. Освен това сякаш сутрин загрява по-бавно и й трябва повече време до достигане на оптималната температура. Основно карам на къси разстояния 3-4 км. и правя сравнение с предишните 2 години.

Възможно ли е датчика за температурата на водата да не отчита винаги правилно или проблема е изцяло в термостата.

Парното понякога си променя малко температурата без да се пипа (ако това има значение в случая!).

 

Имах същия проблем с предишен автомобил.Всичко това което описваш е проблем в термостата.Смени го и ще се оправи.Термостат 22лв!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

искам да споделя и моя проблем.

Имам Каризма 1.6 GL, 96г,90коня. Навъртях 100 км извънградско, а стрелката за температурата на водата не мръдна и не мръдна.Какво да правя?

Мисля да сменя датчика. Да не взема да прегрея колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Може да е термостата...или просто от студеното време ако си спускал наклон и се е охладила повече и след това се е върнало в нормално положение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...