Премини към съдържание

Голяма газова на малък мотор?


TASSO

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Както ви споделих по-рано, взех едно колтче 94-та 1.3i, та идеята ми е да му сложа газ. Изпадна ми от един познат Газова(мисля, че инжекцион) обаче е от Алфа 1.8. Та въпроса ми е ще стане ли на малкото моторче и ще има ли някакви проблеми заради това. Ако няма да се отрази добре на моята кола.. да не се занимавам изобщо да се пазаря с него.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много да ти се наложи да смениш отворите на газовите инжектори или ако не позволява тази гимнастика да си купиш други инжектори (което не е лош вариант като се има в предвид че са износваща и замърсяваща се част). С другото няма ядове :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте отново колеги и за много години!

Искам да ви попитам има ли бушон(как да го познаем), който да прекъсва помпата в резервоара.. Също така и за дюзите, понеже сложихме газ и се чудим как да прекъснем връзките.

Става въпрос за Колт 4, ако някой може да ми даде информация, как да прекъснем тези връзки ще съм му много благодарен.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги и за много години!

Искам да ви попитам има ли бушон(как да го познаем), който да прекъсва помпата в резервоара.. Също така и за дюзите, понеже сложихме газ и се чудим как да прекъснем връзките.

Става въпрос за Колт 4, ако някой може да ми даде информация, как да прекъснем тези връзки ще съм му много благодарен.

 

Поздрави!

Здравей колега. ГИ ли е уредбата или обикновена, предполагам е второто, щом питаш за дюзите... Не мога да кажа със сигурност как е най-добре да се спрат инжекторите, но при мен са спрени с емулатор - лъже компа, че инжекторите работят. По този начин не ти светва чек-а. Във всички други варианти ще ти свети чека. Моят емулатор обаче се оказа с кофти букси и при студено време не правят контакт с оригиналните ми и чека пак ми светва. Но така или иначе зимата не карам на газ.

Бушони за помпата и дюзите - не знам дали има. Помпата се спира с рязане на жицата ѝ и слагане на реле (поне така ми обясниха). Ако успееш да я спреш с бушона (така че да си включва, когато искаш да караш на бензин), пиши, ще ни е интересно :).

Айде сега е ред на знаещите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенна е, забравил съм да спомена. Мислех в началото за ГИ, но се оказа, че имаме почти всичко за обикновенна и така :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...