Премини към съдържание

Колта ми гори много


aspe

Препоръчано мнение

Мitsubishi Colt 1.3 2006 automatic и ми гори 15,16 на сто градско нормално ли е това и ако не е от какво може да е? Благодаря ви предварително.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitsubishi colt 1.3 2006 automatic и ми гори 15,16 на сто градско нормално ли е това и ако не е от какво може да е.Благодаря ви предварително

 

Здравей, аз имам същата от скоро и в градски условия /БУРГАС при средна скорост 20-25км/ч ми гори около 8/100.При това е автоматик- няма как да я пускаш по инерция , ако си свикнал с предишен автомобил с ръчни скорости . Според мен с такава средна скорост просто няма как да гори по-малко. Мисля че скоро ще започна да се замислям за газов инжекцион.

Ако не си правил ъпдейти, ще те посъветвам да ги направиш както мен ме посъветваха тук. Все пак не е много скъпо.Дарс Ауто Бургас - 36лв. за всички ъпдейти.

Поздрави и успех.

Редактирано от ganec
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имам същата от скоро и в градски условия /БУРГАС при средна скорост 20-25км/ч ми гори около 8/100.При това е автоматик- няма как да я пускаш по инерция , ако си свикнал с предишен автомобил с ръчни скорости . Според мен с такава средна скорост просто няма как да гори по-малко. Мисля че скоро ще започна да се замислям за газов инжекцион.

Ако не си правил ъпдейти, ще те посъветвам да ги направиш както мен ме посъветваха тук. Все пак не е много скъпо.Дарс Ауто Бургас - 36лв. за всички ъпдейти.

Поздрави и успех.

 

Не можеш да изключиш от скорост по инерция, но тогава имаш принудителен празен ход и тогава не се гори бензин(или поне е по-малко отколкото при изключена предавка).

И само да кажа , че автоматика харчи малко по-малко от ръчката със същият двигател... преки наблюдения. :-)

 

Но на колегата му е доста висок разхода да... стига да не я пали да прави 1 км и да гаси... при такъв тертип на каране сигурно е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да изключиш от скорост по инерция, но тогава имаш принудителен празен ход и тогава не се гори бензин(или поне е по-малко отколкото при изключена предавка).

И само да кажа , че автоматика харчи малко по-малко от ръчката със същият двигател... преки наблюдения. :-)

 

Но на колегата му е доста висок разхода да... стига да не я пали да прави 1 км и да гаси... при такъв тертип на каране сигурно е нормално.

 

 

Подкрепям мнението на колегата с две ръце! Абсолютно е прав. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Само да попитам как сте я засекли колата, че ви гори 15-16/100? Нашия колт 1.1 който не е по-икономичен от 1.3 в най-неблагоприятният режим на каране (пали гаси за по 1км) и гори около 9-10/100.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата с две ръце! Абсолютно е прав. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Само да попитам как сте я засекли колата, че ви гори 15-16/100? Нашия колт 1.1 който не е по-икономичен от 1.3 в най-неблагоприятният режим на каране (пали гаси за по 1км) и гори около 9-10/100.

 

 

еми с 14 литра изминах 140 километра моля помогнете

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от начина на шофиране 10/100 може и да е нормален разход. Иначе пробвай смяна на въздушен филтър и свещи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

еми с 14 литра изминах 140 километра моля помогнете

 

 

Как може да си сигурен че точно с 14лтр си изминал 140км?,... а и 10/100 за Лондонски трафик и на къси разстояния е нормално.

Моят съвет е : Пълниш резервоара, караш си 3 дена поне или седмица и се връщаш на същата бензиностанция и пак пълниш до горе. Смяташ си милите в километри, след това количеството бензин делиш на километрите и умножаваш по 100 за да получиш правилния разход, всяко друго изчислемие може да е грешно. Например: С 34.8 литра съм изминал 230 мили х 1.6= 368км. Делим 34.8 на 368 = 0.09456522 сега умножаваме по 100 и получаваме 9.45 литра на 100км път. Лондонско каране.

Успех :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...