Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Паджеро 2,5 Д не пали .


Препоръчано мнение

Здравейте ,

 

Имам проблем с стартирането на едно Паджеро втора генерация с 2,5 мотор чист дизел . До сега е установено , че достига гориво до дюзите и на дневен ред е проверка на подгревателните свещи . Точно тук срещам проблем . Ако може да помоля за малко помощ как да премеря въпросните свещи ? На контакт , без контакт , свалени от мотора , на напрежение или на волтове и въобще всякакви съвети ще са ми полезни . Също така ако знаете тема(и) където е обсъждано и обяснено ще са ми от полза .

Благодаря Ви ,

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С един мултицет - първо мериш дали стига ток до тях, после им измерваш съпротивлението. Сигурно и с лампа става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Владимиров .

Само да потвърдим : Слагам мултицета на волтове след което единия полюс отива на шината а другият на блока и давам контакт ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. После я разкачаш от свещите и измерваш съпротивлението между всяка свещ и блока.

 

--------------------------------------

Всъщност, ако е над определена температура може и да не включва подгряването (не съм сигурен за П2). Добре е да се види и дали подгрева изключва (на теория може да изгаря свещите при такава повреда). Ако не можеш да се справиш - отиди при някой майстор. Не е казано че ще е непременно от свещите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...