Премини към съдържание

Играещи обороти след потегляне?


Препоръчано мнение

Колеги помагайте, че се изръсих маса пари, а нищо на среща. Колата е Еклипс 1G, 95г., 150к.с., без турбо. Ходих на хиляда места, никой не може да каже защо след като потегли колата и оборотите се вдигат до 1500 и започват да играят в диапазона 1300 - 1500, все едно някой постоянно натиска педала на газта и го пуска. Ако я оставя на място да загрее не прави този проблем седи си на 900 оборота и мотора работи перфектно, но като потегля и започват да играят. Ходих на диагностика - никакви грешки, степ мотора, ламбда сондата, всичко работи перфектно. Възможно ли е да взема въздух от някъде, но само след като загрее и се подкара колата? Имам и газово "Ловато" на 3 години, майстора само като помириса как мирише на газ и вика, че имам скъсана гарнитура на колекторите. От 2 дена колата пак е на майстор, който казва, че от никъде не вземала въздух.

Когато е студен двигателя си държи 1100 оборота и ако я оставя на място си падат постепенно до 900.

Имам ходене до Пловдив в понеделник, ако някой колега от форума разбира от тия коли или знае някой в Пловдив, казвайте че тука в Бургас е пълна скръб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е или в компа или някой ти е навъртял CAS сензора на където му е кеф.Прочети долната тема..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде е тоя CAS сензор. Да не е болта отгоре на двигателя, от който с кръстата отвертка се променят оборотите. Един майстор беше бърникал там и после друг уж го оправи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Camshaft Angle Sensor...Отстрани на главата откъм маркуча за въздуха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е отворена много от BISS-а.Пробва ли да намалиш оборотите малко?

 

Точно там пипат всички и настройват оборотите на 900, когато е загряла, но като е студена не иска да държи обороти, гасне постоянно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера майстора ми се обади, каза че намерил някаква гарнитура, която била издухана. Днес ще я сменя, дано най-накрая да се оправи. Ще пиша за резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърде много ме съмнява да се оправи само така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърде много ме съмнява да се оправи само така...

Съмненията ти са оправдателни - нищо не се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съмненията ти са оправдателни - нищо не се оправи.

Моторчето за празен ход замервано ли е?До него има още една система FIAV,която се задейства от водата от мотора.Когато е много студена се отваря още един клапан който дообогатява оборотите,когато водата е топла този клапан си стой затворен и оборотите се регулират само от моторчето за празен ход.Провери също да не е спукан макуча на PCV клапанът който влиза в смукателният колектор,та да не дърпа въздух от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето за празен ход не ти работи!На 99,96% съм сигурен.Махни маркуча за въздуха отвий моторчето под дросела отдолу е точно с ключ 8 е и до вдигни без да откачваш кабела горе до дросела.Дай на контакт!Моторчето би трябвало да излезе напред докрай и да се прибере само.Ако не го направи или то е катапултирало или по-вероятното е да е компютъра.Вземи мултицет-а и му премери намотките.1-2 крак трябва да имаш 30-40 ома съпротивление 1-3 крак трябва да са удвоени демек 60-80 ома.Така и на 2-та реда крака.Ако работи изрядно то коригира оборотите независимо от болта отгоре дали е навъртян докрай затворен или отворен.Стандартното положение на болта е отворен на оборот и половина.Пробвай да го затвориш докрай при работещ двигател и ако колата изгасне,което не трябва да става ако моторчето работи значи проблема е ясен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност моторчето да е здраво, но съответните елементи в ЕКУ да не са. Аз имах същия проблем, оказа се, че проблемът е в "мозъка". Тогава моторчето си даваше показания в нормите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...