Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

GDI


debelia141

Препоръчано мнение

Искам да попитам мога ли да си сменя мотора на колата.Аз карам 1.8 GDI и вече не издържам с тези цени на бензина и затова искам да слагам газ.И много ми се иска да сложа мотор който може да го понесе.Могали да го сменя и с какъв ще е най-добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 От обикновения. Като се води със същия код на двигателя и не е по-мощен, мисля че няма да се стигне до технотест. Или такъв обикновен двувалов MPI, труден за намиране. Но икономията няма да е много голяма, ще гори малко повече на бензин + още отгоре от газта + това докато работи на бензин преди да превключи инжекциона за поне още 800лв. Прави си сметката тези пари, които ще ги дадеш колко бензин са и кога ще ги изгориш и след колко време ще си на полза от газта. Има и някакъв вариант да се остави блока от твоя двигател (заради номера) или пък да се свали бензиновата система и да караш само на газ, но едва ли ще имаш някакъв приличен разход. Купи си някаква малолитражка с нисък разход и слагай газта на нея.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай търсачката. В някакъв руски сайт пишеше и за GDI с карбуратор. :icon_doh:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ма хептен почнахте да си чешете пръстите по клавиатурите....

 

То това не е спирало никога. Хиляди мнения се трупат само от глупости, няма друг начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...