Премини към съдържание

GDI


debelia141

Препоръчано мнение

Искам да попитам мога ли да си сменя мотора на колата.Аз карам 1.8 GDI и вече не издържам с тези цени на бензина и затова искам да слагам газ.И много ми се иска да сложа мотор който може да го понесе.Могали да го сменя и с какъв ще е най-добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 От обикновения. Като се води със същия код на двигателя и не е по-мощен, мисля че няма да се стигне до технотест. Или такъв обикновен двувалов MPI, труден за намиране. Но икономията няма да е много голяма, ще гори малко повече на бензин + още отгоре от газта + това докато работи на бензин преди да превключи инжекциона за поне още 800лв. Прави си сметката тези пари, които ще ги дадеш колко бензин са и кога ще ги изгориш и след колко време ще си на полза от газта. Има и някакъв вариант да се остави блока от твоя двигател (заради номера) или пък да се свали бензиновата система и да караш само на газ, но едва ли ще имаш някакъв приличен разход. Купи си някаква малолитражка с нисък разход и слагай газта на нея.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай търсачката. В някакъв руски сайт пишеше и за GDI с карбуратор. :icon_doh:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ма хептен почнахте да си чешете пръстите по клавиатурите....

 

То това не е спирало никога. Хиляди мнения се трупат само от глупости, няма друг начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...