Премини към съдържание

Въпрос за 1.8гди важно помогнете!


plamenht

Препоръчано мнение

Здравейте.Искам да си купя каризма 1.8гди 99 та 125 коня.Реших да прочета по форумите за проблеми и забелязах,че най-много се говори за това,че е с директно впръскване и с нашия лош бензин се зацапват дюзите и прави проблема.Утре сутринта щях да тръгвам да я купувам колата свети отвън и вътре и е на 150 хиляди км и взех да се чудя направо какво да правя с този проблем около бензина ..помогнете..?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не съм разбирач, ама ще те посъветвам да й удариш една диагностика преди изкихването. Доколкото знам, под Изчислителния център има един сервиз, дето пича прави диагностика на митсубишита. Някой от този форум бе ползвал услугите му и бе доволен.

Та не е лошо поне да видиш какво ти говори компа, пък другото е оглед оттук-оттам и стрелба от упор.

 

Късмет и те чакам на леището в Горна Оряховица да си мерим конете :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с бензина е че гори малко в повече и че се образува повече нагар в смукателния колектор и по клапаните след 40-60 000км примерно, ако е некачествен и почва да върви малко по-малко във високите обороти и трябва да се почисти (както и ако сложиш некачествен евтин въздушен филтър за 7лв). Ако е карана с неподходящо масло може да се задръстят част от повдигачите и да потраква малко (може и по други причини). Може да има проблем свързан с помпата за високо налагане и с дросела (електрическия ако е след фейслифта). Другия проблем е че ръчната кутия е като на галант и има съвсем малка вероятност да има дефектен лагер на първичния вал или износени синхронизатори. Надявам се другите теми си ги прочел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направи ТОЗИ тест и ако излезе както трябва - скачай смело...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с бензина е че гори малко в повече ....

 

С това не съм съгласен , надявам се някой GDI да ме подкрепи ... :rolleyes:

Редактирано от mdimitrovm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с бензина е че гори малко в повече ....

 

С това не съм съгласен , надявам се някой GDI да ме подкрепи ... :rolleyes:

 

Мхъм...

Ако прочетеш цитираният от теб пост, така:

Проблема с бензина е, че гори малко в повече и че се образува повече нагар в смукателния колектор.... ако/той, бензина/ е некачествен.

то всичко си идва на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...