Премини към съдържание

Пукане?


Jamesta

Препоръчано мнение

От скоро ми се появи един проблем.Преди няколко дена се въртяхме с едни приатели на един паркинг всичко беше ок докато днеска забелязах че при рязко потеглен се 4ува едно "пук" идващо изпод колата/по мои слух мился че някуде главно от средата или от дясно на колата не съм определил о6те конкретно среда или дянсо/ "пук" се чува и като натисна по-рязко спирачката, нямам усещане да ми прескача педала на спирачката, колата тръгва да намява след което се 4ува "пук" без придърпвне,хлътване и продулжава да спира.

Имам проблем с тампоните на десния макферсона - отгоре 4увам лопане идващо отгоре при високи скорости, не съм го отстранил още, чак след празниците щ6те го гледам.това го усещам различно и от долу.Мислил съм да сменям накладки защото леко посвирват, а чувството ми подсказва 4е проблема едва ли идва от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро ми се появи един проблем.Преди няколко дена се въртяхме с едни приатели на един паркинг всичко беше ок докато днеска забелязах че при рязко потеглен се 4ува едно "пук" идващо изпод колата/по мои слух мился че някуде главно от средата или от дясно на колата не съм определил о6те конкретно среда или дянсо/ "пук" се чува и като натисна по-рязко спирачката, нямам усещане да ми прескача педала на спирачката, колата тръгва да намява след което се 4ува "пук" без придърпвне,хлътване и продулжава да спира.

Имам проблем с тампоните на десния макферсона - отгоре 4увам лопане идващо отгоре при високи скорости, не съм го отстранил още, чак след празниците щ6те го гледам.това го усещам различно и от долу.Мислил съм да сменям накладки защото леко посвирват, а чувството ми подсказва 4е проблема едва ли идва от тях.

Здравей, пукането може да е от предния тампон на мотора,който го държи да не се лашка напред назад ,както и от задния тампон де, за да се провери дали не е от тях, то трябва да си намериш още един човек и единия да гледа какво става( дали мотора играе около тях или не) а другия да запали мотора, да постави колата на ръчна спирачка и така да потегля по рязкодокато е на ръчна , по ози нначин ще се види дали мотора играе напред назад , а ти да глеаш тампоните , най вече предния и задния, предния се вижфа без проблем и лесно ще го локализираш ако е от него, за задния е малко трудно ,защото по се не вижда ласно ,но ще го видиш........

Другия вариант е да ти лопа някой тампон на амортесиорите , ако е мултилинк окачването ( каквото е на Галант след Е3хА моделите, то най вероятно да е втулката вътре в самия тампон, която седи м/у стеблото на амортесиора и гумените пръстени, ии пък виждал съм изгнили "паници" на тампоните и от там лопа на глухо ,защото има луфт м/у нея и гумените пръстени........ :)

Третия вариант е да са ти се разбили втулките на горния носач U-образния, и това е вариант, но там,както и в другия случай хлопането ще го чуваш по скоро от страни отколкото по средата или отдолу.......... :)

 

Също така е възможно лопането да идва и от някой тампон на ск. кутия , тя също се "усуква" при потегляне........ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За следващият път да знаеш ,че на паркинг се върти само чужда кола и чужда ж..на :D Дано е нещо дребно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми дребно,дребно тампони са двигателя дава отместване около 0,5мм-10,00мм Чакам да минат празниците и съм първият в сервиза :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ,ще олекнеш с някой долар точно след празниците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 1.01. 2007 тръгваш като сурвакар хем ще е интересно на американците хем някой долар ще падне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...