Премини към съдържание

Помощ


Me4tatel

Препоръчано мнение

Момчета,дайте идея. От година имам проблем сас загряване на мотора,наи накрая установиxа,че е спукана непоправимо главата. Тарся глава за 4Д68Т -митсубиши галант.

 

редакция от админ - пиши на кирилица!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички дизели пукат глави, въпроса е каде???

около дренерите, навътре в каналите на водачите ли , или .............???? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_dance:

Всички дизели пукат глави, въпроса е каде???

около дренерите, навътре в каналите на водачите ли , или .............???? :icon_hmm:

 

Е, не всички :no2: Моят Лансер е със същия мотор, карам го всеки път като за последно и нямам проблеми не само с главата, но и въобще. При това съм му махнал байпасния клапан, който връща част от изгорелите газове в смукателния колектор, натегнал съм му клапана на турбото (да бяга повече :icon_dance: ) и съм му затапил предпазния клапан, който беше започнал да "издиша", защото налягането в смукателните колектори се вдигна над допустимото. Трета година го карам така "моднат" и нямам грижи. :icon_rock: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_dance:

 

Е, не всички :no2: Моят Лансер е със същия мотор, карам го всеки път като за последно и нямам проблеми не само с главата, но и въобще. При това съм му махнал байпасния клапан, който връща част от изгорелите газове в смукателния колектор, натегнал съм му клапана на турбото (да бяга повече :icon_dance: ) и съм му затапил предпазния клапан, който беше започнал да "издиша", защото налягането в смукателните колектори се вдигна над допустимото. Трета година го карам така "моднат" и нямам грижи. :icon_rock: :first:

А този предпазен клапан, дето си го затапил, :D каво представлява? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички дизели пукат глави, въпроса е каде???

около дренерите, навътре в каналите на водачите ли , или .............???? :icon_hmm:

Малко съм бос в техниката,обясниха ми, че е някъде по ситните канали...Като погледнеш главата отдолу, над втори цилиндър все едно е "мита"...Ако това нещо говори?...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм бос в техниката,обясниха ми, че е някъде по ситните канали...Като погледнеш главата отдолу, над втори цилиндър все едно е "мита"...Ако това нещо говори?...

Говори , и то много ......но без да се види от професионалист , никой не може да тти каже ......това трябва да го видят тези, които ще ти завваряват главата, иначе по принцип щом е мита, значи от някаде влиза вода, може и да не е спукана главата а само до осн. гарнитура да стигнат нещата ,нооо.......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_dance:

 

Е, не всички :no2: Моят Лансер е със същия мотор, карам го всеки път като за последно и нямам проблеми не само с главата, но и въобще. При това съм му махнал байпасния клапан, който връща част от изгорелите газове в смукателния колектор, натегнал съм му клапана на турбото (да бяга повече :icon_dance: ) и съм му затапил предпазния клапан, който беше започнал да "издиша", защото налягането в смукателните колектори се вдигна над допустимото. Трета година го карам така "моднат" и нямам грижи. :icon_rock: :first:

Май наистина е на малко км, 175 000 км за едно Митсубиши са нищо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този предпазен клапан, дето си го затапил, :D каво представлява? :icon_hmm:

Този предпазен клапан се намира вляво от байпасния, който връща част от изгорелите газове в смукателния колектор. Отваря се при налягане по-голямо от 1.0 атмосфера и предпазва двигателя от прекалено голяма компресия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...