Премини към съдържание

Проблем в запалването


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам Мицубиши Спейс Стар 1,3 бензин, от три месеца.Колата не пали!!!При компютърна диагностика се оказа ,че проблема е в компютъра и трябва да се смени целия комплект (компютър,имобилайзер,патрон и ключ)от един и същ автомобил. Намерих няколко такива от които само в един случай колата заработи на 2 цилиндъра.Компютъра не управлява втората бобина. Специалистите и казаха,че трябва да се намери компютър с оригиналния номер, който е МР507742. Моля за помощ.

 

 

Благодаря предварително

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,ама мисля че не си попаднал на добри майстори.Защо ти е да се сменя всичко,като компютъра може да се обучи да работи с твоя имобилайзер,а и предполагам че самия компютър може да се отремонтира.Бих те посъветвал да потърсиш и друг сервиз,а тия дето превъртат километражите ще се справят и с имобилайзера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,ама мисля че не си попаднал на добри майстори.Защо ти е да се сменя всичко,като компютъра може да се обучи да работи с твоя имобилайзер,а и предполагам че самия компютър може да се отремонтира.Бих те посъветвал да потърсиш и друг сервиз,а тия дето превъртат километражите ще се справят и с имобилайзера.

Добре колега можеш ли дами предложиш някои майсто,понеже в бургас ходих на най-добрите кадето се водят дори и в сервиза на мерцедес и от там ми казаха че нямало друг начин предложи някои добар майстор ако можеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тези коли могат да се обучават единственно само нови ключове. Ако се скапе имобилаизера се сменя задължително със същия номер, обучават се ключовете и пали. Ако се скапе компютъра се сменя със същия номер като оригиналния и пали без никакви обучения. Компютъра сам по себе си няма какво да му се обучава, той за да запали си търси "неговото си другарче".

Щом колега си намерил няколко комплекта и все не пали, защо продължавате да сменяте, ами просто не потърсите проблема другаде. Явно някой датчик се е сдухал.

Интересно ми е как на диагностика са решили че проблема е в компютъра, след като при твоя автомобил той сам себе си неможе да провери..... Следователно ако на диагностиката са решили така, то значи маистора си го е измислил......ама дали е прав??

Мен ако питащ не е, а дори и да е прав не е никаква философия да се отремонтира компютъра.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...