Премини към съдържание

Спейс стар 1300/86/1999 4G13YB6930


Препоръчано мнение

При потегляне съединителя пропадна имам теч на масло от едно цилиндърче до скоростната кутия.Подлежи ли на ремонт или ново ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При потегляне съединителя пропадна имам теч на масло от едно цилиндърче до скоростната кутия.Подлежи ли на ремонт или ново ?

 

Съеднинителя ти е хидравличен т.е. с две помпи - горна при педала и долна при скоростната кутия.

В случая долната се е предала - нормално - вариантите са - ремонтен комплект или нова помпа - и за двата варианта има оригинални и алтернативни части.

Преди да се реши дали ще се мине само с ремонтен комплект или с нова помпа - трябва да се прегледа старата - вътрешната повърхност на цилиндъра

и външната на буталото - състояние на повърхността и диаметъра т.е. дали е с правилна цилиндрична форма или от износването - елипсовидна.

Ремонтния комплект е нещо от порядъка на 25-35лв някъде, докато помпата - има за по 50 - 90 - 100лв. Оригинална за Галант(97-03) е 150лв примерно.

В хидравличната система се ползва спирачна течност - DOT 4.

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съеднинителя ти е хидравличен т.е. с две помпи - горна при педала и долна при скоростната кутия.

В случая долната се е предала - нормално - вариантите са - ремонтен комплект или нова помпа - и за двата варианта има оригинални и алтернативни части.

Преди да се реши дали ще се мине само с ремонтен комплект или с нова помпа - трябва да се прегледа старата - вътрешната повърхност на цилиндъра

и външната на буталото - състояние на повърхността и диаметъра т.е. дали е с правилна цилиндрична форма или от износването - елипсовидна.

Ремонтния комплект е нещо от порядъка на 25-35лв някъде, докато помпата - има за по 50 - 90 - 100лв. Оригинална за Галант(97-03) е 150лв примерно.

В хидравличната система се ползва спирачна течност - DOT 4.

Прилича на спирачен цилиндър еднопосочен които бута явно в едната посока . Довечера ще го разглобим да видим размера на гумичките и дали е с буталото заедно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен голяма кал излезе от цилиндърчето но вместо една гумичка сложихме две от ремонтен комплект на autofren d1192 - 14 лева . Понеже в Балчик не намерих точно такава а пък колата ми трябва спешно . Продавач-приятел-съсед разбира от коли и ми гарантира че няма да има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...