Премини към съдържание

скорости-въпрос


МИХТИ

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! :)

Преди извесно време се чу шум на 5-та скорост :icon_hmm:

и мислех,че има проблем заради тампоните.Смених ги

Но сега шуменето се засили. Само на 5-та го има този шум.Двигателя е 4г93 колата е 96г ръчни скорости 1,8 см3.Та разбрах,че си имам работа с 5-тата.Въпроса ми е дали от GDI двигател става на моя тип мотор скоростна кутия? :icon_hmm:

Като се има в предвид ,че аз не съм GDI. :yes3:

И ще търся такава с максимална точност за моя мотор.Защото не намирам кола на части с мотор като моя. :icon_doh:

Поздрави на всички :icon_bye:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На GDI е същата като на галанта (и със същите болежки), само че с различни предавателни числа и т.н. Твоята е френска (от Ренде). Отвори някой сайт, на който излизат парт номерата и ще си отговориш на въпроса дали и какво трябва да се смени освен кутията. Тя френската може и да излиза по-здрава...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Двигателя е 4г93 колата е 96г ръчни скорости 1,8 см3.Та разбрах,че си имам работа с 5-тата.Въпроса ми е дали от GDI двигател става на моя тип мотор скоростна кутия? :icon_hmm:

 

Дай номер на рамата, за да проверим ..

Има Каризми 1.8 и със скорости като на ГДИ-то има и със Френски кутии ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото разбирам е Френския тип.

Все пак ето вин-NMCLNDA2ATF010300

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, с Френската кутия си, което до някъде е добре, защото 5-та скорост се отремонтира без сваляне на кутията ..

Стига проблема да не идва от счупен пластмасов улей, по който минава маслото за да смазва зъбчатките ..:)

Ако той ти е здрав, другото се прави на место ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А с чарковете как седят нещата?

Дали са цифри новите?

Или могат ли да се вземат чаркове от гди кутия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво си се хванал за това ГДИ, като кутиите нямат нищо общо, как да станат части от едната на другата според теб ..:)

При толкова Каризми и Спейсове на части из форума, мобиле и карс, все ще намериш читави зъбчатки, но ти не си установил още какъв е проблема, тръгнал си части да дириш ..:D

Освен от 1.8 като твоята, стават и от 1.6 Каризма и от Спейс Стар 1.3 ..

Ако искаш по дълга 5-а скорост, слагаш двете зъбни колела от 1.9 TD и хвъркаш по магистралата с по малко обороти и по нисък разход ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еха ти ми дае страхотен съвет.Сега ако кажеш че има пиниз за 5та и на галант 2,0 98г от друга машина , както с дизеловия на каризма.Ше е супер.Благодаря за инфото. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...