Премини към съдържание

Space star 1.9 DID черен пушек ?


Препоръчано мнение

Здравейте вчера настъпах зверски колата на 2 ра на един светофар и в огледалото за обратно виждане, видях - огромнио кълбо черен дим - колата е space star 1.9 DID - 2005 г. От както я карам нямам никакви проблеми, сега от както стана това забелязвам, че като я настъпя повече - предимно на втора - попушва - колата я карам само в града рядко излизам на дълго с нея.

От година на сам съм забелязал че под турбината ми от гарнитурата сълзи по малки количества масло но от разговора с момчето в ратола разбрах че това е нормално и дори нови турбини сълзели от там.

Въпросът ми е на какво може да се дължи този черен пушек от алспуха от турбото ли е? опасно ли е? и как да отстарня проблема?

Колата работи отлично има си мощност турбото си работи нормално без да свисти свири или да не включва единствено пушека при по голямо настъпване на 2 ра ме притеснява

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се отстранява само със смяна на колата, като гледаш другата да е бензинова ..:D

Няма такъв дизел, дето като го настъпиш яко да не пуши черно, все пак нафтата при изгаряне отделя най вече сажди ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята в момента взе да пуши черно от няколко месеца. Мисля да почистя EGR клапана но не ми остава време. Пробвай да сложиш добавка на Castrol TDA излизаш извън града повече скачаш на педала на газта и така 20-30км. и може би ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята в момента взе да пуши черно от няколко месеца. Мисля да почистя EGR клапана но не ми остава време. Пробвай да сложиш добавка на Castrol TDA излизаш извън града повече скачаш на педала на газта и така 20-30км. и може би ще се оправи.

Не пипайте ЕГР-а за да не го потрошите при свалянето му..........а и причината за черния дим не е там......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi Прав си, че проблема може да не от EGR клапана и, че има опастност да се повреди при демонтажа и ако някой не е сигурен в това какво ще прави по добре да отиде в сервиз да не стане по лошо после. Доста често при дизела изпушването на черен дим при рязко подаване на газ е резултат от закъснялото затваряне на EGR клапана.По принцип при рязко подаване на газ този клапан веднага трябва да затвори и така не се вкарват част от изгорелите газове обратно в цилиндрите, а системата вкарва само чист въздух.Колата НЕ изпушва(изпушва но в нормални граници).Когато обаче клапана е замърсен, се забавя неговото затваряне, а може той дори не се затваря до край.Сместа вместо да стане обогатена с кислород , тя частично се насища с изгорели газове, кислорода обеднява , сместа е не хомогенна и резултата е не изгоряла нафта от където идва и черния дим от ауспуха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi Прав си, че проблема може да не от EGR клапана и, че има опастност да се повреди при демонтажа и ако някой не е сигурен в това какво ще прави по добре да отиде в сервиз да не стане по лошо после. Доста често при дизела изпушването на черен дим при рязко подаване на газ е резултат от закъснялото затваряне на EGR клапана.По принцип при рязко подаване на газ този клапан веднага трябва да затвори и така не се вкарват част от изгорелите газове обратно в цилиндрите, а системата вкарва само чист въздух.Колата НЕ изпушва(изпушва но в нормални граници).Когато обаче клапана е замърсен, се забавя неговото затваряне, а може той дори не се затваря до край.Сместа вместо да стане обогатена с кислород , тя частично се насища с изгорели газове, кислорода обеднява , сместа е не хомогенна и резултата е не изгоряла нафта от където идва и черния дим от ауспуха.

Добра лекция изнесе колега, но не знам защо е към мен..........?

Мога още доста неща да добавя ........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добра лекция изнесе колега, но не знам защо е към мен..........?

 

Защото ти казваш да не пипат клапана :P а на хората им се пипа ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото ти казваш да не пипат клапана :P а на хората им се пипа ..:D

Ами нищо друго не ми остана освен успех да му пожелая и дано ЕГР-а е с винчета магнита ,а не занитен.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...