Премини към съдържание

Разход на гориво-1,8 ГДИ


Препоръчано мнение

Колеги, от скоро време забелязвам разлика в показанията на борд компютъра и действителния разход. Зареждам 11,4л за 30лв и изминавам 100км. а борда показва 8.2л/100. Засичам го от зареждане до като светне лампата на резервата и не венаги ми отчита, като зареждам за 20-30лв. На 90% съм сигурен, че показанията на бензиномера са верни, защото лампата светва при едно и също положение на стрелката.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти всеки, който мери като теб, се е сблъсквал.....

..................

Напълни резервоара ти лично, по възможност сутринта, с постепенно изваждане на пистолета, докато се напълни гърловината до горе - но така, че да виждаш горивото.

Карай поне 100, а по-добре и над 100 км.

Иди на същата бензиностанция, на същата колонка, пак сутринта и пак ти лично дозареди по описаният по-горе начин.

И пак докладвай резултата....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти всеки, който мери като теб, се е сблъсквал.....

..................

Напълни резервоара ти лично, по възможност сутринта, с постепенно изваждане на пистолета, докато се напълни гърловината до горе - но така, че да виждаш горивото.

Карай поне 100, а по-добре и над 100 км.

Иди на същата бензиностанция, на същата колонка, пак сутринта и пак ти лично дозареди по описаният по-горе начин.

И пак докладвай резултата....

 

Колега, при мен проблема е подобен. Борд компа показва 6,5 л. а при зареждане разхода се оказва 9,5 л. само градско / в Пловдив / :icon_hmm: този разход не е нормален за тези двигатели . При това зареждане само пълно/ пълно от една и съща бензиностанция на една и съща колонка и си зареждам лично аз. Добрата новина при мене е ,че съм от Пловдив и МИЛЕН - човека който е на ти с GDI е при нас :good: . Той прави всичко възможно да установи и реши проблема и се надявам в най скоро време да постигне това :icon_doh: . Няма нужда да казвам колко съм му благодарен за всичко което прави за нас :drinks: . Колата е 2000 година внос от Германия,подържана е добре но тези разходи/ градско 9,5- 10,5 и извънградско 7,5 / не са нормални за GDI. Още веднъж казвам ,че който има проблеми с GDI-то Милен е нашия човек ! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от скоро време забелязвам разлика в показанията на борд компютъра и действителния разход. Зареждам 11,4л за 30лв и изминавам 100км. а борда показва 8.2л/100. Засичам го от зареждане до като светне лампата на резервата и не венаги ми отчита, като зареждам за 20-30лв. На 90% съм сигурен, че показанията на бензиномера са верни, защото лампата светва при едно и също положение на стрелката.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Ако всичко му е наред ,тази кола трябва да харчи около 5л./100км, извънградско и около 7л./100 градско..........има доста работи, които трябва да се видят и тогава ще се умува защо не харчи по малко.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами,утре имам записан час при Милен в Пловдив.аз вече съм ходил при него за смяна на ремъци.сега отивам за профилактика.нямам търпение да видя какъв ще е резултата с разхода на гориво.ще пиша какви са били причините освен дроселовата клапа за която си знам че е за чистене и реглаж на електрониката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скоро си взех каризма с GDI 1,8 и разхода при мен е убииствен, гори ми почети двойно. Бихте ли ми казали къде мога да намеря Този Милен, някакви негови координати, телефон или адрес. От Пловдив съм и ще съм ви много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скоро си взех каризма с GDI 1,8 и разхода при мен е убииствен, гори ми почети двойно. Бихте ли ми казали къде мога да намеря Този Милен, някакви негови координати, телефон или адрес. От Пловдив съм и ще съм ви много благодарен

 

Колега , в профила на Милен има негов телефон. А сервиза се намира до / зад / бившия завод " Чайка". Като идваш от жк Тракия по посока на "Бриколаж" веднага в дясно на края на сградата на "Чайка" има вход ,нещо като портал , влизаш навътре и ще го видиш. Милен ще ти помогне както и на много други колеги с GDI мотори а и не само.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , в профила на Милен има негов телефон. А сервиза се намира до / зад / бившия завод " Чайка". Като идваш от жк Тракия по посока на "Бриколаж" веднага в дясно на края на сградата на "Чайка" има вход ,нещо като портал , влизаш навътре и ще го видиш. Милен ще ти помогне както и на много други колеги с GDI мотори а и не само.

 

 

Благодаря ти много

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...